Повернення капіталу: що це означає для Абрамовича та міжнародних відносин?

Зміна зовнішньої політики президента США Дональда Трампа ймовірно, призведе до ослаблення санкцій стосовно російських олігархів. Серед тих, хто отримав певні послаблення, виявився Роман Абрамович. Суддя окружного суду Тель-Авіву Ярден Серосси зобов’язав банк «Мизрахи Тевахот» переказати 8 мільйонів шекелів з рахунку Абрамовича на користь ізраїльської гуманітарної організації ZAKA.

Це рішення суд прийняв на тлі попереднього відмови банку, яке посилалося на санкції ЄС та Великої Британії, накладені на Абрамовича, інформує The Moscow Times.

Справу викликала чималий інтерес, оскільки вона суперечила позиції генерального прокурора Ізраїлю Гали Бахарав-Миара, яка вважала первинну відмову банку цілком обґрунтованою. Суддя Серосси також розкритикувала банк, вимагаючи відшкодування судових витрат у розмірі 15 000 шекелів.

Адвокат Абрамовича Шмулик Кассуто заявив: «Ми вдячні суду за рішення, яке дало можливість Абрамовичу зробити пожертву у 8 мільйонів шекелів для організації ZAKA». За його словами, основною метою позову було забезпечення подальшої діяльності ZAKA на благо ізраїльського народу, і варто зробити виняток, оскільки становить благо для суспільства.

Раніше банк був переконаний, що рахунок Абрамовича повинен залишатися заблокованим. Суддя зазначив, що переказ коштів здійснювався між рахунками в ізраїльських банках: «Чи є логічним, що банк застосовує європейські санкції, які не діють в Ізраїлі? Особливо якщо мова йде про пожертву благодійній організації, яка надає допомогу Ізраїлю у важкі часи. Відмова банку є необґрунтованою».

В суді Тель-Авива прийнято резонансне рішення.

Схожі тенденції спостерігаються й у США. Невдовзі після новин з Ізраїлю президент Трамп закрив робочу групу KleptoCapture та Ініціативу по поверненню активів клептократів (KARI), які працювали над виявленням активів російських олігархів з 2022 року.

Ресурси тепер будуть перенаправлені на боротьбу з наркокартелями та міжнародними бандитами, відзначаючи зміну пріоритетів прокуратури і Міністерства юстиції. Закриття KleptoCapture поставило під сумнів можливість конфіскації яхт і літаків, пов’язаних з російськими олігархами, що включає два літаки Абрамовича вартістю близько 300 мільйонів доларів.

У США також зосереджено увагу на вже арештованих яхтах, які затримуються в різних країнах, та намагаються дістатися до Америки. Серед них — 106-метровий корабель Amadea вартістю близько 325 мільйонів доларів, що належить мільярдеру Сулейману Керимову, та 77-метрова яхта Tango Виктора Вексельберга.

Додаткові дві яхти Crescent і Madame Gu не можуть залишити іноземні порти. При цьому США досі не виставили жодну з конфіскованих яхт на аукціон, що дає можливість олігархам, які потрапили під санкції, повернути свої активи.

У зв’язку із цими подіями, експерти звертають увагу на важливість моніторингу змін у політиці США та їх впливу на міжнародні фінансові ринки. Ослаблення санкцій може означати, що олігархи відновлять ясність у своїх фінансових справах, що в свою чергу може стати сигналом для нових інвестицій в регіоні.

З іншого боку, зміна пріоритетів в управлінні активами в США ставить під загрозу ефективність боротьби з фінансовою злочинністю, що викликає занепокоєння серед аналітиків і громадськості.

Share.
Exit mobile version