Підвищення тиску на Кремль: нові домовленості США та ЄС
У телефонній розмові між державним секретарем США Марко Рубіо та главою дипломатії Європейського Союзу Каєю Каллас було досягнуто згоди щодо необхідності “максимального тиску” на Росію з метою закінчення війни в Україні. За інформацією джерел Bloomberg, дипломати обговорили координацію політики щодо Москви, а також плани щодо поглиблення співпраці між США та ЄС по загальним зовнішньополітичним пріоритетам та проблемам, що виникають через Китай.
Під час свого вступного виступу в якості державного секретаря, Рубіо акцентував, що метою США під час президентства Дональда Трампа стане припинення війни. Він підкреслив, що для досягнення цієї мети необхідні не лише публічні заяви, а й “жорстка дипломатична робота”.
У Вашингтоні та Брюсселі домовилися про тиск на Росію для завершення війни в Україні
Рубіо також зазначив, що санкції, як і їх можливе скасування, відіграють ключову роль у переговорах, стверджуючи, що введені проти Росії обмеження слугують важелями для досягнення мирної угоди. Каллас, у свою чергу, наголосила, що санкції ЄС залишаться в силі до завершення переговорів по конфлікту. “Раннє скасування обмежень поставить нас у значно слабшу позицію”, – зазначила вона, підкресливши, що це не відповідає інтересам США.
Напередодні третьої річниці початку війни, ЄС готує 16-й пакет санкцій, що включатиме заборони на постачання зрідженого природного газу та алюмінію, а також відключення нових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT.
Трамп, раніше, пригрозив, що США посилять санкції проти Москви, якщо російський президент Володимир Путін не припинить бойові дії. “Ми можемо це зробити мирно чи не дуже. Мирний шлях завжди кращий”, – підкреслив Трамп, закликаючи до укладення угоди задля уникнення подальших людських втрат.
Ці дипломатичні зусилля підкреслюють активну позицію Заходу у протистоянні російській агресії в Україні та прагнення до мирного вирішення конфлікту через стримуючий вплив санкцій. Критично важливо забезпечити стабільність у регіоні, адже продовження збройного протистояння лише підсилює гуманітарну катастрофу і політичну нестабільність. Позиція США та ЄС свідчить про спільність їх інтересів у досягненні довгострокового миру та безпеки в Європі.