І як Джонсон пішов проти внутрішньопартійної більшості.

Голосування за затвердження пакету допомоги Україні на 60 млрд доларів у Конгресі США стало одночасно і везінням, і дуже тривожним сигналом. За два роки Київ втратив 50 голосів конгресменів від Республіканської партії, деякі з яких нині заражені російською пропагандою. І тепер для досягнення консенсусу демократам довелося вперше за 60 років піти на угоду з поміркованими республіканцями.

Про це пише Telegram-канал «Бути Або». Як зазначається у публікації, результати голосування республіканців за допомогу Україні на рівні 101:112 – «можливо, головний підсумок голосування, який, якщо недооцінити зараз, може призвести до поганих наслідків у майбутньому».

Щоб провести голосування, пише канал, речник Палати представників Майк Джонсон пішов проти внутрішньопартійної більшості, порушивши «правило Хастерта» (majority of the majority), спочатку будучи його прихильником.

Це правило означає, що республіканці в Палаті не виставляють на голосування біллі, за якими вони не мають внутрішньопартійної більшості.

«Вчорашнє голосування показало, що внутрішньопартійної більшості з питання України республіканці не мали, всупереч поширеній думці, що більшість республіканців за Україну», – йдеться у публікації.

Причому це вже вдруге, коли Джонсон порушив «правило Хастерта» – у березні він пішов на угоду з демократами щодо бюджету на 2024 рік.

«Так, якби Джонсон цього не зробив, найімовірніше він отримав би discharge petition (клопотання про звільнення. – Ред.) і на цьому все закінчилося б. Але. І порушення Джонсоном «правила Хастерта», і discharge petition – це ті рішення, до яких не довелося б вдаватися, якби Україна мала підтримку majority of the majority – більшість республіканців, у яких більшість у Палаті», – пише канал.

Також зазначається, що затримка допомоги на сім місяців – «це не лише саботаж трампістського крила партії, а й наслідок відсутності внутрішньопартійної більшості щодо допомоги Україні».

«Щоб розуміти, на якому волоску висіла допомога Україні, достатньо одного факту: щоб провести допомогу Україні, демократична меншість у комітеті з регламенту пішла на угоду з поміркованими республіканцями вперше з 1964 року. 60 років тому таке було востаннє! Тоді вже республіканська меншість пішла на угоду з демократами, щоб провести Білль про громадянські права», – йдеться у публікації.

Як пише канал, весь минулий тиждень і всі ухвалені рішення «були справді історичними», «але наступного разу так уже може не прокотити».

Також «Бути Або» нагадує, що у травні 2022 року під час затвердження допомоги Україні на 40 млрд доларів республіканці голосували 149:57 – тепер результати склали 101:112.

«За два роки Україна втратила 50 голосів конгресменів партії, яка має на сьогодні більшість у Палаті. Це багато. А у листопаді нові вибори. … Глава комітету Палати представників із закордонних справ техасець Майкл Маккол так і каже: деякі члени моєї партії заражені російською пропагандою. Добре, що Маккол це розуміє», – пише канал.

У статті зазначається, що завдяки таким конгресменам, як Маккол, меншості в республіканській партії, заручившись підтримкою демократів, вдається взяти гору над більшістю.

«Але те, що всередині республіканської партії антиукраїнська більшість – це проблема. І Україні із цим треба щось робити. Я ще у грудні говорив, що Україні потрібно працювати з американською аудиторією, чого практично ніхто не робить, а ті, хто працює – роблять це на голому ентузіазмі, і їхнього ресурсу явно недостатньо. Вчорашнє історичне голосування – одночасно і везіння, і дуже тривожний дзвіночок», – вважає авторка публікації.

Про це повідомляє портал ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97

Share.
Exit mobile version