Тарифи на електроенергію після опалювального сезону: без змін для більшості українців

Київ, 27 квітня. За інформацією, опублікованою на сайті компанії “Yasno”, після завершення опалювального сезону 30 квітня тарифи на електроенергію для більшості українців залишаться незмінними. Споживачі продовжать оплачувати електроенергію за базовою ставкою 4,32 грн за 1 кВт-год.

Проте, для частини населення вартість електроенергії все ж зміниться. Це стосується споживачів, які не підключені до централізованого тепло- або газопостачання та використовували електричні обігрівачі протягом зими.

Для них діяла пільгова ціна – 2,64 грн за кВт-год при щомісячному споживанні до 2000 кВт-год. З 1 травня ця пільга скасовується, і оплата здійснюватиметься за загальним тарифом, незалежно від обсягу спожитої електроенергії.

Зменшити витрати на електроенергію українцям дозволяє встановлення двотарифних лічильників “день-ніч”. Завдяки цьому пристрою, споживання електроенергії в нічний час (з 23:00 до 7:00) обліковується за вдвічі нижчим тарифом – 2,16 грн/кВт-год, на відміну від денного тарифу 4,32 грн/кВт-год. Економія досягається за рахунок перенесення використання енергоємних приладів на нічний час.

Нагадаємо, окремі категорії населення можуть розраховувати на державну підтримку. Зокрема, пенсіонери з проблемами зі здоров’ям можуть претендувати на додаткові виплати від Пенсійного фонду України після подання відповідної заяви. Також, ПФУ раніше повідомляв про збільшені пенсії для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, розмір яких залежить від їхнього статусу.


Ціни на світло: що чекає на українців?

Незважаючи на відсутність загального підвищення тарифів на електроенергію, питання енергоефективності залишається актуальним для українських домогосподарств. Варто звернути увагу на можливості оптимізації споживання електроенергії, зокрема, використання енергоощадних приладів та перехід на двотарифний облік.

Враховуючи поточну економічну ситуацію в країні, будь-яка можливість скоротити витрати на комунальні послуги є важливою для сімейного бюджету. Державна підтримка окремих категорій населення, хоча й цінна, не може вирішити проблему високих цін на енергоносії для всіх громадян. Тому, активна участь кожного у заощадженні енергоресурсів є ключовим фактором для стабільності та зменшення навантаження на енергосистему країни. Додаткові заходи щодо енергоефективності на рівні держави, зокрема, програми державної підтримки модернізації житла, також сприятимуть зниженню витрат українців на комунальні платежі в майбутньому.

Питання енергетичної безпеки та доступності енергоресурсів для населення залишаються одними з пріоритетних для української влади.

Share.
Exit mobile version