Постійний представник Росії при Європейському Союзі Кирилл Логвинов озвучив нові деталі стосовно непрямого вимоги президента Росії Володимира Путіна, яка стосується створення “тимчасової міжнародної адміністрації” в Україні.

Це вимога відповідає тривалим прагненням Кремля встановити проросійську владу в Києві, про що йдеться в аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW) від 30 березня.

Логвинов представив російським ЗМІ план, що передбачає, що після оголошення перемир’я ООН має досягти угоди між сторонами конфлікту стосовно передачі влади. Дипломат запропонував, щоб одна зі сторін або генеральний секретар ООН подали офіційний запит щодо створення “тимчасової внутрішньої адміністрації ООН” в Україні.

Далі, за словами Логвинова, Раді безпеки ООН належить підтримати мандат, при цьому кожен її член зможе висловити пропозицію щодо формування і фінансування “тимчасового уряду”. Останнє прийняття рішення має затвердити постійні члени Ради безпеки ООН.

ISW зазначає, що такі кроки з боку Росії дозволять Москві вносити пропозиції до “тимчасового уряду” та блокувати ініціативи міжнародних партнерів. Країна-агресор також не дозволить Україні мати будь-яку роль у процесі остаточного затвердження.

Таким чином, Логвинов підтримав ініціативи Путіна про введення нових умов в переговорах щодо завершення війни, які відповідають давнім амбіціям Кремля. Нові умови РФ, на думку ISW, дозволяють “тримаючи переговори про припинення вогню в заручниках”, прагнути до додаткових поступок з боку Заходу.

Аналітики також відзначили, що спроби Кремля визнати український уряд нелегітимним для проведення переговорів породжують сумніви в готовності Росії до серйозного діалогу і створюють інформаційні умови для можливих порушень мирних угод у майбутньому.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш відхилив пропозицію Путіна щодо тимчасової адміністрації в Україні, наголосивши на необхідності поваги до законної влади.

Виступаючи 28 березня, президент України Володимир Зеленський підкреслив, що Європейський Союз і США також відкинули нові вимоги Путіна, заявивши, що диктатор боїться переговорів, і демонструє небажання завершити війну.

На думку експертів, подібні дії з боку Кремля свідчать про спробу маніпуляції переговорним процесом для досягнення вигоди, яка посилює міжнародну напруженість.

Важливо, щоб світова спільнота залишалася об’єднаною у підтримці незалежності та суверенітету України в ці непрості часи.

Share.
Exit mobile version