У січні-лютому 2024 середня вартість авіаквитків по Росії значно зросла в порівнянні з минулим роком: у січні – на 33,9%, у лютому – на 42%.
Про це повідомляє РБК з посиланням на дані Росстату.
Середня ціна перельоту в економ-класі піднялася до 7244 рублів за одну тисячу кілометрів польоту. Зазначається, що лютнева ціна вже перевищила вартість перельотів у пік авіаційного сезону 2022 року та практично досягла вартості у липні 2023 року. У липні ціни досягають максимальної величини через підвищений попит.
У лютому ціни на перельоти зросли майже на 13% порівняно із січнем, що стало найбільш різким стрибком із 2008 року. Найпомітніше ціни зросли на перельоти до Барнаула (88%), Грозного (84%), Благовіщенська (77%), Мурманська (76%) та Улан-Уде (71%).
За даними “Яндекс Подорожей”, у березні у продажу знаходяться квитки за цінами вже на 50% вище, ніж торішні.
Представник компанії Smartavia зазначив, що на збільшення цін впливають зростання витрат – вартість палива, подорожчання імпорту, витрат на утримання аеропортів, а також суми субсидій та стан літакового парку. У Мінтрансі РФ зазначили, що субсидовані польоти виконуватимуться по 360 маршрутах, влада виділила на субсидії 25 млрд рублів.
Після початку військового вторгнення Росії в Україну Євросоюз заборонив постачання в Росію літаків та запчастин, а також їхнє технічне обслуговування та страхування. США обмежили експорт товарів авіаційної галузі та ввели санкції щодо “Аерофлоту” та інших російських авіакомпаній.
У березні в РФ було прийнято закон, що дозволяє реєстрацію іноземних літаків, що перебувають у лізингу у російських компаній.
У червні колишній віце-прем'єр країни Юрій Борисов припустив, що іноземні літаки доведеться розбирати на запчастини зі старінням лайнерів. За його словами, авіаційна галузь Росії проживе за такою схемою близько п'яти років.