В інформаційному полі вже поширюються відомості про те, що Росія зосереджує значну частину своєї стратегічної авіації на базі Біла, розташованій за 85 кілометрів від міста Іркутськ (Сибір) та майже за чотири тисячі кілометрів від межі України.

А зараз у відкритому доступі є супутникові фотографії, які дозволяють оцінити приблизну кількість бомбардувальників РФ на авіабазі Біла.

Наприклад, станом на сьоме травня 2025 року на цьому аеродромі було розміщено до сорока двох літаків типу Ту-22М3, а також по сім бомбардувальників типів Ту-95МС і Ту-160.

Як випливає з цього зображення від джерела AviVector, на Білій також було зафіксовано двадцять шість літаків типу МиГ-31. Проте в даному випадку йдеться не лише про можливих носіїв ракет “Кинджал”, але й про перехоплювачі модифікацій МиГ-31Б/БМ.

Також там було помічено сім транспортних літаків типу Ан-26, один Ан-12 та один Ан-124. Можливо, частина з цих транспортників справді доставляла на аеродром Біла крилаті ракети, а інші – могли там просто базуватися.

Щодо зафіксованої там кількості сорока двох бомбардувальників Ту-22М3 – це понад 80% від наявного у РФ парку літаків цього типу, які були сконцентровані в одному місці, за чотири тисячі кілометрів від кордону України. Аеродром Біла є пунктом постійного розташування лише одного з трьох важких бомбардувальних авіаційних полків (ВБАП) на Ту-22М3 – 200-го. Отже, на цю базу перегнали літаки і з інших ВБАП-ів ВКС РФ також.

Для порівняння можна навести зображення того ж аеродрому Біла за п’яте травня 2025 року від MT Anderson. Там можна побачити зокрема дев’ять Ту-95МС та приблизно чотири Ту-160. Тобто кількість цих літаків змінилася відчутно лише за два дні.

Загалом виходить, що росіяни постійно змінюють обсяг фактично наявних стратегічних бомбардувальників на авіабазі Біла.

Задумом подібних дій може бути бажання збройних сил Російської Федерації заплутати Україну та західні держави щодо теперішньої організації роботи стратегічної авіації. Ця авіація потенційно може застосовуватися для здійснення наступних атак на важливі об’єкти інфраструктури нашої держави.

Такі пересування можуть мати на меті дезінформувати противника та його союзників, приховуючи справжній стан та можливості авіаційного угруповання. Це, в свою чергу, дозволить агресору більш ефективно планувати та проводити майбутні руйнівні дії, спрямовані на ключові елементи життєзабезпечення країни.

Можливі Цілі

  • Зміна маршрутів польотів для маскування основних напрямків ударів.
  • Передислокація авіації для створення ілюзії перерозподілу сил.
  • Використання нових тактик для обходу систем протиповітряної оборони.

Важливо усвідомлювати, що будь-яка активність ворожої авіації потребує пильної уваги та адекватного реагування з метою захисту національної безпеки та збереження критичної інфраструктури.

Share.
Exit mobile version