Не всі звернули увагу на те, що цьогорічний звіт, підготовлений до Мюнхенської конференції з питань безпеки, був названий терміном «Мультиполяризація» (Multipolarisation), тоді як розділ, що стосується Росії, отримав назву «Потемкінська сила». У цьому документі розглядаються такі проблеми:

Не зважаючи на те, що Росія впевнено заявляє про своє особливе становище у світовій системі, виразно видно невідповідність між її самооцінкою та реальними можливостями. Російська Федерація вибула з переліку десяти найбільших економік світу, поступаючись Італії, Канаді та Бразилії.

Крім того, чисельність населення країни, яка складає 145,4 мільйона, є меншою, ніж в Пакистані, Нігерії та Бангладеш.

Вражають лише військові витрати: бюджет на оборону Росії, що складає 428 мільярдів доларів, займає третє місце у світі після США і Китаю. При цьому витрати НАТО на колективну оборону в розмірі 1,39 трильйона доларів США перевищують можливості Росії, хоча її ядерний арсенал залишається найбільшим у світі за кількістю ядерних боєголовок.

Проте Росії дедалі важче підтримувати своє впливове становище на міжнародній арені через зростаючі витрати на геополітичні проєкти, зокрема на війну проти України. Столкнувшись з економічною невизначеністю і значними військовими витратами, невідомо, чи зможе Росія надалі залишатися важливим гравцем у новому світовому порядку.

Політичний капітал країни визначається не лише ядерною зброєю, а й економікою та людськими ресурсами. Роблячи акцент на війні, Росія зазнала значних втрат у тилу.

Telegram-канал «Бідний Рюрик»

Однією з найбільших проблем, з якою сьогодні стикається Росія, є розрив між військовими амбіціями та реальністю економічної ситуації. Країна потрапила у пастку самостійної оцінки своєї потужності, продовжуючи інвестувати значні кошти у військові й геополітичні проекти.

Це, у свою чергу, може призвести до подальшого зниження життєвого рівня населення та соціальних нестабільностей. Росії необхідно переосмислити свої пріоритети, щоб залишатися значущим гравцем на світовій арені. Економічний розвиток та стабільність внутрішніх справ повинні стати основними напрямками для відновлення країни.

Share.
Exit mobile version