Російський уряд відмовляється від експерименту з курортним збором у п’яти регіонах і запровадить туристичний податок, який стягуватиметься з росіян за відпочинок по всій Росії.
Про це розповіли «Відомостям» знайомі з обговоренням питання джерела.
За їхніми словами, відповідний законопроект планується внести до Держдуми вже цієї весни – до закінчення експерименту зі стягнення курортного збору, який має завершитись 1 січня 2025 року.
У Мінфіні та Мінекономрозвитку пропонують оподаткувати вартість розміщення. Зокрема, обговорюється ставка у розмірі 3% ціни проживання, зазначили співрозмовники «Ведомостей». При цьому передбачається, що покупець послуги бачитиме націнку – у рахунку від готелю, а також вартості проживання, що публікується на туристичних агрегаторах.
Податок поширюватиметься на всю країну, але регіони мають право його вводити або відмовитися від цього, стверджують джерела. Зібрані кошти, як і зараз, планується спрямовувати на будівництво туристичної інфраструктури.
Минулого року президент РФ Володимир Путін доручив уряду опрацювати питання поширення курортного збору на всі регіони країни. Проект стартував у 2018 році у чотирьох суб’єктах: Криму, Алтайському, Краснодарському та Ставропольському краях. Пізніше збір запровадила влада Санкт-Петербурга.
З травня 2018-го по 31 грудня 2023 року надходження від курортного збору до регіональних бюджетів чотирьох пілотних суб’єктів становили понад 4 млрд руб., повідомив представник Мінекономрозвитку. За його словами, ці кошти було витрачено на проектування, будівництво, реконструкцію та благоустрій понад 100 об’єктів курортної інфраструктури.