Російські користувачі Youtube почали скаржитися на повне відключення відеохостингу. Про це свідчать дані служб downdetector.su, «Детектор збоїв» і «Сбой.рф». Проблема присутня як у роботі сайту, так і в мобільному додатку.
Скарги надійшли від жителів Москви, Санкт-Петербурга, Нижнього Новгорода, Єкатеринбурга, Уфи, Саратова, Самари, Краснодара, окупованого Криму та низки інших регіонів.
“Старообрядницькі кроти розбили YouTube. Я не розумію, навіщо росіянам така держава, яка ускладнює життя”, “Я ненавиджу російську владу. Вони зруйнували все, що могли. Ми дійшли до YouTube”, “Як вчитися? Поверніть Youtube, покидьки!», «Тоталітарна цензура. Через що я не можу включити дитині мультфільм. Вимкніть інтернет на дачі зовсім, виродки”, – кажуть люди в коментарях.
6 серпня «Медуза» з посиланням на джерела в телекомунікаційній галузі повідомила, що російська влада попередила провідних операторів зв’язку про намір уповільнити швидкість відтворення відео на YouTube до 128 кілобіт на секунду. Це обмеження дозволяє слухати лише аудіо або дивитися відео з роздільною здатністю не вище 240p. Одне з джерел пояснило, що повного блокування YouTube не планується: влада розраховує, що самі росіяни перестануть користуватися платформою через незручності. «Якщо мета полягає в тому, щоб YouTube відкрився, але тільки доставляв незручності, це найкращий сценарій. Можна стверджувати, що ніякого блокування немає, тому що сервіс все ще працює”, – сказав він.
25 липня голова комітету Держдуми з інформаційної політики Олександр Хінштейн заявив про зниження швидкості завантаження відео на YouTube в Росії. Він пообіцяв, що найближчим часом швидкість відтворення впаде на 70%. Хінштейн назвав це “вимушеним заходом”, спрямованим проти адміністрації платформи. Незабаром доступ до якісних відео на YouTube став обмеженим у більшості браузерів на стаціонарних комп’ютерах і ноутбуках в Росії.
Перші скарги на зниження швидкості завантаження відео на YouTube від російських користувачів з’явилися ще в середині липня. У Роскомнагляді тоді пояснили це зносом техніки Google, яка не оновилася після відходу компанії з Росії через війну в Україні. Однак Google спростував ці твердження, зазначивши, що при використанні VPN проблем із завантаженням відео в РФ не виникає.
Про це Пише видання UA-Obozrevatel.