У Тегерані від ракетного удару загинув лідер політичного бюро ХАМАС Ісмаїл Ханія, який приїхав на інавгурацію нового президента Ірану. Телеграм-канал “Ми можемо пояснити” розповідає, чим загрожує його вбивство і як його сприйняли в Москві.
Ханіє очолює політичне крило ХАМАСу з 2006 року. Сполучені Штати вважають його терористом. У вересні 2022 року Ханіє приїхав до Москви та провів переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
Його статки оцінюються в 4 мільярди доларів, за даними ЗМІ, він збагатився завдяки крадіжці допомоги, яка була передана жителям сектора Газа з різних країн.
Ханія привітав напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня, в результаті якого загинуло 1200 людей. У цей день він та його сподвижники влаштували “молитву вдячності”. 24 травня прокурор МКС запросив ордер на його арешт.
Це не заважає МЗС РФ приймати в Москві делегатів від ХАМАСу: таких візитів з 2022 року було п’ять.
Російське МЗС сьогодні різко засудило вбивство Ханії і вказало, що це завадить «контактам» (!!) між ХАМАСом і Ізраїлем. А ідеолог «русского мира», професор ВШЕ Олександр Дугін нагадав про дії нацистської української хунти: «Про тотальний геноцид палестинців у Газі говорити не доводиться».
Цю операцію можна назвати «унікальною за зухвалістю та майстерністю», повідомив військовий оглядач Девід Шарп міністерству оборони: «Напередодні Ханія зустрівся з верховним аятолою Ірану Алі Хаменеї, і вночі його вбивають прямо у своїй резиденції, у самому центрі Тегерана. Незрозуміло, яка зброя була використана, але це потужний меседж для всіх противників Ізраїлю».
Сходознавець Руслан Сулейманов у розмові з Міноборони наголосив, що в ХАМАСі немає жорсткої вертикальної ієрархії, тому смерть Ханії послабить угруповання з точки зору міжнародного представництва, але не військового потенціалу; Крім того, у лідерів у секторі Газа є протиріччя із закордонними. Однак у секторі Газа також тривають їхні ліквідації.
Про це Інформує видання UA-Obozrevatel.