62% російських підприємств не здатні захистити себе від кібератак через брак відповідних фахівців.
Про це з посиланням на опитування МТС RED пише Forbes.
Ще 32% компаній заявили, що їхні профільні співробітники не мають часу для вирішення проблем, викликаних хакерськими атаками.
Крім дефіциту кадрів, позначається і відхід із Росії західних розробників у сфері кібербезпеки. Для 24% компаній імпортозаміщення ускладнюється нестачею якісних вітчизняних систем захисту інформації, 17% зазнають труднощів через неможливість продовження ліцензій та відсутність технічної підтримки іноземних вендорів. Також 14% компаній поскаржилися на брак фінансових можливостей захисту від кібератак.
Згідно з опитуванням, складних атак у 2023 році зазнала кожна четверта компанія в Росії. Близько 17% підприємств заявили, що на них велися цільові атаки, а 8% розповіли про атаки через підрядника.
Серед кіберзагроз, з якими компанії стикалися у 2023 році, найчастіше фігурують фішинг та соціальна інженерія (45%), а також DDoS-атаки (40%).
«DDoS та фішинг поєднують дешевизна та простота в реалізації. Але якщо DDoS має одну очевидну мету – зробити веб-сайт жертви недоступним для користувачів, то фішинг може використовуватися як для швидкого розкрадання грошей користувача, так і як перший крок у ході складних багатоступеневих атак на компанію шляхом злому облікового запису або зараження робочої станції співробітника », – пояснив керівник аналітиків МТС RED Сергій Орляк.
У ході дослідження було опитано понад 100 представників російських компаній із фінансового сектора, промисловості та енергетики, IT, держсектора, сфер телекомунікацій, охорони здоров'я, ретейлу, будівництва та девелопменту.
Кількість атак хакерів на бізнес зростає протягом останніх декількох років. За даними МТС RED, минулого року фахівці виявили понад 50 тис. інцидентів – на 43% більше, ніж роком раніше. Але високу критичність з погляду можливих наслідків для бізнесу мали лише 12 тис., або близько 25%. Роком раніше цей показник був вищим – 40–45%.