Думка про те, що кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп зіграє на боці Володимира Путіна у російсько-українській війні, а Камала Гарріс продовжить політику Джо Байдена, є помилковою. Хто б не переміг на президентських виборах у США, Київ може розраховувати на більш рішучу підтримку, ніж за нинішньої адміністрації. Останнім часом Трамп вже підтримав Київ діями і словами. Про це пише Політико у понеділок, 5 серпня.
Думка про те, що повернення Трампа в Білий дім було б вигідним для Москви, ґрунтується на кількох спостереженнях:
– Трамп заявив, що завершить війну в Україні за 24 години, але ніхто не знає, як це можна зробити. Трамп говорив у характерній манері, зробивши гучну, безпідставну заяву.
– Повідомлялося, що помічники Трампа підготували план: Києву кажуть, що якщо він не піде на поступки, військова допомога припиниться, а Москва – якщо не піде на поступки, США озброїть Київ до зубів. Але яким може бути результат такого тиску – незрозуміло.
– республіканці в Конгресі за пів року не дозволили ухвалити закон про виділення Україні понад $60 млрд військової допомоги; Повідомлялося, що Трамп чинив на них тиск – але в першу чергу хотів пов’язати цю допомогу з важливою для нього і виборців реформою прикордонного контролю в США.
Трамп більш лояльний до диктаторів: під час свого першого президентства він зустрічався з Путіним, Кім Чен Ином, Сі Цзіньпіном і робив їм компліменти – але в підсумку не пішов на суттєві поступки, і санкції проти Росії були посилені.
Своїм кандидатом у віце-президенти Трамп обрав Джеймса Девіда Венса, який вважає, що США начхати на Україну, але це лише один аспект ідей Венса: він був обраний з внутрішніх, а не зовнішньополітичних міркувань.
Першим іноземним лідером, який отримав телефонний дзвінок від Трампа після оголошення про вибір Венса та офіційне висунення його кандидатом у президенти від Республіканської партії, став Володимир Зеленський, зазначає Метью Камінський, редактор відділу коментарів Politico, співзасновник Politico Europe та експерт з міжнародних справ. І додає:
“Люди, знайомі з деталями їхньої розмови, стверджують, що все пройшло навіть краще, ніж свідчать офіційні теплі відгуки про їхню розмову”.
За їхніми словами, Трамп назвав меседж про те, що допоможе Путіну, “фейковими новинами” і пообіцяв Зеленському домагатися справедливого миру.
Про це повідомляє видання UA-Obozrevatel.