У зв'язку з нестачею стомісних бортів на курортних та туристичних маршрутах “Аерофлот” вирішив відмовитися від бізнес-класу на кількох Superjet 100 авіакомпанії “Росія”.
Про це з посиланням на інвестиційну програму “Аерофлоту” пишуть «Известия».
У дев'яти літаках 12 крісел бізнес-класу планується замінити на 25 економічних. На збільшення місткості бортів на 13 місць компанія витратить понад 331 млн. руб. З них 263 млн підуть на закупівлю авіаційно-технічного майна у ПАТ «Яковлева», 40,7 млн – на роботи з реконфігурації, 14 млн – на написання конструкторської документації та ще близько 5 млн коштуватимуть перегони літаків до аеропорту Жуковський.
Комплектуючі братимуться з несправних машин «Аерофлоту», літаків-донорів та запчастин зі складських запасів ПАТ «Яковлєв», йдеться в інвестпрограмі. Роботи планується закінчити у квітні 2025 року.
Реконфігурація дев'яти літаків із двокласного в монокласне економічне компонування дозволить збільшити провізну спроможність флоту SSJ-100 «Росії» у 2024 році на 3,7 тис. крісел, у 2025-му – на 89,5 тис., а у 2026-му – майже на 104 тис. Також це дозволить отримати додатковий дохід від продажу економ-місць більш ніж на 300 млн руб. на рік, наголошується в інвестпроекті. Термін його окупності – 2,6 роки.
На даний момент у флоті “Росії” налічується 78 Superjet, 61 з них мають двокласну конфігурацію: в економічному 75 місць, у бізнесі – 12. Ці літаки “Аерофлот” передав авіакомпанії у 2020-2023 роках у рамках внутрішньогрупової стратегії до 2028 року, якій «дочці» приділялася роль головного перевізника на внутрішніх рейсах. У решті 17 Superjet «Росії» існує лише економ-клас зі 100 кріслами. Ці літаки авіакомпанія отримала безпосередньо від виробника.
Як писала UAOboz, вранці 24 лютого 2022 року війська Російської Федерації за наказом Володимира Путіна розпочали нове вторгнення в Україну одразу за декількома напрямками, у тому числі з території Білорусі.
Однак бліцкриг не відбувся і ЗСУ вдалося стримати і відкинути противника, знищивши і поранивши з початку вторгнення вже близько 433 090 особового складу, 6 828 танків, 13 058 бронемашин, 10 714 артилерійських систем, 721 засіб ППО 8, 5 27 кораблів, 347 військових літаків та 325 вертольотів, 14 198 військових автомобілів та автоцистерн, 1 738 одиниць спецтехніки, 1 922 крилаті ракети.
У результаті російські війська розпочали бомбардування та обстріл житлових кварталів з метою посіяти паніку та залякати українців. Сили РФ спішно покинули північні регіони України і після часткової доукомплектації були перекинуті на Донбас та Харків.
З часом ЗСУ перейшли у контрнаступ на Харківському та Херсонському напрямках. В результаті було звільнено майже всю Харківську область та місто Херсон.
Наприкінці літа 2023 року ЗСУ розпочали наступ одразу на кількох напрямках – на Донбасі, вибиваючи російські окупаційні війська з Бахмуту та інших населених пунктів; та на Півдні – у Запорізькій області, де українська армія просувається до Мелітополя, Бердянська, Маріуполя та Азовського моря. Згодом, у зв'язку з тим, що Україна не отримала від партнерів всю обіцяну техніку, наступ ЗСУ сповільнився і вони перейшли до активної оборони. Тим часом у західній пресі наприкінці грудня, яка посилається на обізнані джерела, з'явилася інформація про акумулювання Україною техніки для нового наступу – вже 2024 року.
Безпосередньо на тлі виборів президента Росії 15-17 березня, які, зокрема, незаконно проводилися на окупованих територіях України, українська армія інтенсифікувала удари безпілотниками по російських НПЗ, чим спровокувала певні проблеми в роботі нафтосектора. Крім того, у цей же період на територію Білгородської та Курської області зайшли підрозділи добровольців-росіян з «Російського добровольчого корпусу», Легіону «Свобода Росії» та батальйону «Сибір, що почали активні бойові зіткнення з регулярною російською армією.