Кандидатка в президенти США від Демократичної партії Камала Гарріс оголосила ім’я своєї претендентки на посаду віцепрезидента. Ним став губернатор штату Міннесота Тім Вальц.
Про те, хто такий Тім Вальц і яка його позиція по відношенню до України – в матеріалі РБК-Україна.
Тім Волтц є кандидатом Гарріса на посаду віце-президента США
Віце-президент є другою за значимістю посадовою особою у виконавчій владі федерального уряду Сполучених Штатів. Президент і його «заступник» обираються разом, за системою непрямих виборів.
Як правило, кандидат визначається з урахуванням того, що він може охопити додатковий виборчий сектор. За таким принципом Камала Гарріс чотири роки тому стала віцепрезиденткою Джо Байдена. Щоб заручитися, по-перше, симпатіями жінок, а по-друге, афроамериканців та інших «небілих» виборців.
Хоча бувають і винятки. Наприклад, у нинішніх передвиборчих перегонах кандидат від республіканців Дональд Трамп обрав претендентом на посаду віце-президента сенатора Джей Ді Венса, який в цілому підтримує його риторику, але висловлюється більш радикально з низки питань, і на його фоні Трамп виглядає більш врівноваженим політиком.
Тім Вальц не вважався фаворитом серед інших кандидатів на посаду одноклубника Камали Гарріс.
Головним претендентом Гарріса на посаду віце-президента був губернатор Пенсільванії Джош Шапіро, але проти його кандидатури рішуче виступило крайнє ліве крило Демократичної партії, яке було пропалестинським. А Шапіро – практикуючий єврей, він повністю підтримує Ізраїль у його боротьбі з терористами ХАМАС.
Вальц є менш яскравим політиком і має більш низьке визнання в Сполучених Штатах в цілому. Водночас Axios зазначає, що Вальц може підвищити привабливість Гарріс серед сільських виборців, зокрема у так званих штатах “Блакитної стіни” (Тихоокеанське узбережжя та північ США), які були ключовими для перемоги Джо Байдена у 2020 році.
Від учителя до губернатора
Тіму Вальцу 60 років, він одружений і виховує двох дітей. Він народився в штаті Небраска, на півночі США. У віці 17 років він вступив на службу в Національну гвардію армії США. Він служив понад два десятиліття як усередині країни, так і за кордоном. Після звільнення працював шкільним учителем і футбольним тренером.
У 2006 році Вальц був обраний до Палати представників США і чотири рази переобирався, представляючи південну, переважно сільськогосподарську частину штату.
З 2018 року обіймає посаду губернатора штату Міннесота. Серед досягнень, якими пишається Вальц, – надання безкоштовного харчування в школах та розширення оплачуваної відпустки.
Міннесота не голосувала за республіканців у президентських перегонах з 1972 року, але штат, який традиційно є частиною блакитної стіни демократів, очолює список штатів, у яких Трамп хотів би перемогти на цих виборах.
Що говорить вальс про Україну
Тіма Вальца вважають послідовним прихильником допомоги Україні. На початку повномасштабного вторгнення Вальц підписав закон, який вимагає від штату Міннесота більше не вести бізнес у Росії чи Білорусі.
З президентом України Володимиром Зеленським Вальц поспілкувався у квітні 2023 року в рамках колективного відеодзвінка американських губернаторів, який він організував як голова Національної асоціації губернаторів.
У лютому цього року Тім Волтц та посол України в США Оксана Маркарова підписали лист про розуміння та співпрацю між штатом Міннесота та Чернігівською областю в аграрному секторі. Серед іншого, документ передбачає відбудову та відновлення економіки Чернігівської області.
Під час зустрічі Вальц заявив про подальшу підтримку України. “Розмови про те, що ми нібито відвернулися від України чи наших союзників по НАТО – це нонсенс, і це не поділяють наші люди, які розуміють, наскільки важлива демократія. Ми в Міннесоті це розуміємо”, – сказав Волтц.
Нагадаємо, офіційною кандидаткою на пост президента США від Демократичної партії стала Камала Гарріс, за її кандидатуру проголосували 99% делегатів партії.
Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel.