Після тридцяти трьох місяців війни Росії проти України санкції проти російської промисловості нарешті мають помітний вплив на модернізаційні зусилля Кремля. Російський авіабудівний завод “Об’єднана авіабудівна корпорація” веде боротьбу за постачання критично важливих комплектуючих іноземного виробництва для винищувача ВКС РФ – Су-57.
Росія зазнає повної поразки. Способи, якими вона отримує компоненти для своєї зброї, вказують на невирішені проблеми в її системі постачання зброї, які її вороги можуть використати для подальшого ослаблення російської армії, повідомляє кореспондент Девід Акс у газеті The Telegraph (переклад — “Дзеркало тижня”).
Кореспондент зазначає, що через санкції Росія не може напряму імпортувати комплектуючі, зокрема мікрочіпи та плати, які входять до складу пристрою МППУ-50, розробленого в Німеччині для калібрування радара російського винищувача Су-57. Оскільки Німеччина заборонила постачання цього пристрою до Росії, Росія змушена шукати альтернативні способи отримання необхідних комплектуючих.
Згідно з документами, отриманими українською аналітичною групою Frontelligence Insight, Росія успішно знаходить шляхи обходу санкцій, оскільки заборонені комплектуючі можна легко купити онлайн та доставити до Росії через треті країни. Американці, очевидно, усвідомлюють цю проблему, оскільки 30 жовтня США запровадили нові санкції проти 400 компаній, у тому числі проти Китаю та Індії.
Екс стверджує, що зусилля, які російським менеджерам доводиться докладати для пошуку чіпів і плат, уповільнюють виробництво винищувачів Су-57 і підвищують ціну за запуск реактивного літака.
З одного боку, очевидно, що іноземні санкції проти Об’єднаної авіабудівної корпорації та інших російських виробників озброєнь працюють не ідеально. Але вони працюють досить добре, щоб як мінімум загальмувати модернізацію Військово-повітряних сил РФ.
Нагадаємо, 8 червня 2024 року на території аеродрому Ахтубінськ в Астраханській області РФ вперше в історії було завдано удару по багатоцільовому винищувачу Су-57. Про це на своєму сайті повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Повітряно-космічні сили Росії мають на озброєнні не більше двох десятків таких літаків, серед яких на озброєнні не більше 10 одиниць.
Про це повідомляє видання UA-Obozrevatel.