Створюють другі штаб-квартири за кордоном.
Великі тайванські виробники вивчають можливість створення других штаб-квартир за кордоном, щоб продовжити свою діяльність у разі нападу з боку Китаю. Financial Timesпосилаючись на учасників ринку та знайомі із ситуацією джерела.
Керівник підрозділу консалтингової корпорації KPMG Раунія Куо повідомив FT, що деякі його клієнти вивчають можливість або вже планують відкрити другу штаб-квартиру в державах Південно-Східної Азії. За його словами, таким компаніям нова штаб-квартира потрібна для активації альтернативної системи управління у разі виникнення надзвичайної ситуації на Тайвані.
Джерела, що беруть участь у переговорах, назвали серед компаній, що розглядають варіант відкриття другої штаб-квартири, Lite-On і Qisda, що виробляють електронні компоненти та пристрої для споживчого, телекомунікаційного, автомобільного та медичного застосування.
Керівник іншої консалтингової корпорації, який вважав за краще не називати свого імені, розповів, що «дискусії про резервні штаби почалися нагорі найбільших груп». Він додав, що багато компаній на Тайвані зараз зосереджені на географічній диверсифікації виробництва, і за цим буде низка змін, таких як створення структур на випадок «непередбачених обставин». За словами джерела, він рекомендує своїм клієнтам “хоч би частково” організувати другу штаб-квартиру за кордоном.
Серед країн, що розглядаються виробниками для відкриття штаб-квартир, названо Сінгапур, Японію, Швейцарію та Нідерланди. США у списку немає через високі податки, хоча це і великий ринок для технологічних компаній з Тайваню, пише FT.
Тайвань оголосив про свою незалежність від Китаю у 1949 році, під час громадянської війни. У Пекіні острів досі вважають частиною країни. Глава КНР Сі Цзіньпін у 2022 році попередив, що на Тайвані може розпочатися війна, якщо острівна держава «проголосить незалежність за іноземної підтримки». Президент США Джо Байден раніше заявляв, що американська армія прийде на допомогу Тайваню у разі вторгнення Китаю. 2 квітня між Сі та Цзіньпіном і Байденом пройшла телефонна розмова, під час якої глава КНР назвав тайванське питання основною червоною рисою у відносинах Пекіна та Вашингтона, яку не можна перетинати.
Минулого місяця адмірал Джон Аквіліно, командувач військ США в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, повідомив, що Китай може напасти на острів у 2027 році. Він зазначив, що за останні три роки Народно-визвольна армія Китаю (НОАК) поповнилася 400 винищувачами, більш ніж 20 великими військовими кораблями і, якщо порівнювати з 2020 роком, удвічі збільшила арсенал балістичних і крилатих ракет. Незважаючи на проблеми в економіці КНР, темпи зростання якої сильно сповільнилися, і на кризу на ринку нерухомості в країні, оборонні витрати Китаю останні кілька років зросли на 16%, перевищивши $223 млрд, підкреслив воєначальник.
У січні 2024 року агентство Bloomberg попередило, що ймовірна війна за Тайвань може коштувати світовій економіці $10 трлн, що становить 10% світового ВВП. У разі військового конфлікту на острові найбільших втрат світ зазнає через брак напівпровідників: сектори, які безпосередньо використовують чіпи, дають 5,6% сукупної доданої вартості (майже $6 трлн). Заводи, що випускають комп'ютери, смартфони та іншу продукцію із суперсучасними чіпами, просто зупиняться, важкий удар буде завдано по автомобільному сектору, виробництву побутової та іншої техніки.
Про це Інформує своїх читачів портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97