Мухаммад Юнус, лауреат Нобелівської премії миру 2006 року, може стати тимчасовим прем’єр-міністром Бангладеш на прохання протестувальників. Він уже погодився, пише Ассошіейтед Прес з посиланням на одного з лідерів студентського протесту.
Економіст Юнус, якому зараз 84 роки, отримав Нобелівську премію за розробку системи мікрокредитування в Бангладеш. Він заснував банк Grameen Bank, який видає мікросубсидії за низькою відсотковою ставкою, що дозволяє багатьом бангладешцям вижити. Юнус отримав прізвисько “банкір для бідних”, пише Радіо Свобода.
Після отримання нагороди Юнус оголосив про плани брати участь у політиці Бангладеш. Згодом він відмовився від ідеї заснування власної партії, але продовжував вести політичну активність і перейшов на бік опозиції.
У січні 2024 року Юнуса засудили до шести місяців позбавлення волі за порушення трудового законодавства. Він не визнав своєї провини і назвав своє обвинувачення політичним.
Лідери протестів закликали до якнайшвидшого розпуску парламенту та призначення виборів, пообіцявши висунути ще кілька кандидатів до тимчасового уряду. Вони також заявили, що не приймуть уряд, призначений військовими.
5 серпня, на тлі протестів, в результаті яких за кілька тижнів загинуло близько трьохсот людей, прем’єр-міністр Бангладеш Шейх Хасіна подав у відставку і покинув країну на військовому вертольоті. Тоді ж глава армії Бангладеш Уокер-уз-Заман зустрівся з лідерами політичних партій і провідними вчителями, після чого оголосив про формування тимчасового уряду.
Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel.