90% мігрантів з боку Білорусі зараз мають російські візи.

Міграційний тиск на польський кордон подвоївся. Про це в ефірі TVN24 розповів заступник міністра оборони Польщі Цезарі Томчик.

За словами заступника міністра, з початку року близько 17 тис. мігрантів намагалися перетнути кордон. Наразі в середньому реєструється близько 300 спроб щодня. Кількість спроб зросла вдвічі порівняно з минулим.

З січня було затримано та взято під варту 50 помічників мігрантів. За його словами, це переважно білоруси, українці та росіяни, але є і польські громадяни. Томчик зазначив, що йдеться саме про заарештованих посібників. Усього затримань перевізників було більше.

«Зараз на кордоні ми маємо 6 тис. солдатів, а також 2 тис. службовців Прикордонної охорони та кілька сотень поліцейських», — сказав він, говорячи про сили, кинуті на охорону кордону.

Заступник міністра також зазначив, що 90% мігрантів зараз мають російські візи і потрапляють на кордон Білорусі та Польщі через Росію.

«Гарантую, що на кордоні з Білоруссю нічого не робиться без відома білоруських служб. Раніше просто створювалися можливості для контрабандистів щодо організації цих каналів, щоби дестабілізувати ситуацію в Польщі. А зараз маємо справу з такою ситуацією, що вони просто працюють на білоруські чи російські служби», – сказав він.

Буферна зона вздовж кордону з Білоруссю, анонсована Дональдом Туском, практично почне діяти пізніше. Згідно з рішенням уряду, її мали встановити з 4 червня. Поки що проводитимуться консультації з місцевим самоврядуванням, щоб врахувати інтереси місцевих мешканців та бізнесу.

«Цього тижня йтимуть консультації, а потім буде ухвалено рішення», — пояснив Томчик.

Він наголосив, що буферна зона створюватиметься не вздовж усього кордону з Білоруссю, а на найбільш напружених ділянках. Вона охопить кількадесят кілометрів. Томчик наголосив, що російська та білоруська сторона зацікавлені в ескалації, щоб тема постійно обговорювалася та поділяла польське суспільство.

Про це Інформує ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97

Share.
Exit mobile version