Зараз навколо майбутніх ймовірних переговорів щодо припинення війни між Росією та Україною з’являється багато суперечливої, іноді конспірологічної та навіть фейкової інформації
У цьому контексті дуже показовою є історія з сенсаційною інформацією The Washington Post про телефонну розмову Трампа і Путіна, яка нібито відбулася 7 листопада. Однак у Кремлі вже спростували цю інформацію. Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.
І як тоді розуміти історію про нібито телефонну розмову Трампа і Путіна, яка або відбулася, або була вигадана? The Washington Post є досить авторитетним виданням і не поширюватиме сумнівну інформацію з джерел, які не заслуговують на довіру. З великою ймовірністю вони опублікували інформацію, яка була цілеспрямованим витоком зі штаб-квартири Трампа. Судячи зі змісту цієї інформації, помітно, що вона вигідна Трампу, демонструючи його жорстку позицію щодо Путіна. До речі, можливо, саме тому в Кремлі спростували цю інформацію.
На мою думку, інформація, яка була опублікована в The Washington Post, також мала стати прелюдією та певною формою легітимізації офіційного дзвінка Трампа Путіну. При цьому необхідно враховувати статусні ігри між Трампом і Путіним. Якщо Трамп першим зателефонує Путіну (навіть з добрими намірами покласти край війні в Україні), то він виглядатиме як прохач, опиниться в слабшому становищі, як сторона, яка більше зацікавлена в контакті. Схоже, Трамп це чудово усвідомлює, саме тому шукають варіанти, як нейтралізувати цю проблему. Можливо, витік інформації в The Washington Post повинен був стати одним з інструментів для вирішення статусних протиріч між Путіним і Трампом. Але заперечення Пєскова зіпсували всі ці маневри кампанії Трампа. Крім того, така ситуація ще раз нагадує штаб-квартирі Трампа, що легкого і успішного спілкування з Путіним у них не буде.
Чи відбулася ця розмова Путіна і Трампа? Можливо, була, але неофіційна, і така, яку Кремль не хоче підтверджувати. Це також є показовим, і свідчить про наявність протиріч в інтересах Трампа і Путіна вже на початку нового етапу їх відносин.
Що стосується метушні навколо переговорів, то найбільш очевидним її показником є хаотичний «парад мирних планів Трампа», які тепер щодня з’являються в різних інтерпретаціях, часом суперечать один одному. Не вдаючись у подробиці, зазначу головне: така велика кількість різноманітних і навіть суперечливих мирних ініціатив від представників команди Трампа свідчить про те, що штаб-квартира Трампа на даний момент не має чіткого, послідовного та офіційно затвердженого мирного плану щодо припинення війни між Росією та Україною. Є своєрідний публічний, з претензією на «креативність» мозковий штурм про те, як і за яких умов можна закінчити війну в Україні.
Але в той же час це свідчить про те, що остаточне рішення про вирішення цієї проблеми ще не прийнято. І коли це рішення буде прийнято, ми не знаємо. Можливо, це буде прийнято в процесі самих мирних переговорів. Вони виходитимуть з базових ідей, а деталі узгоджуватимуться під час самих переговорів. У цій ситуації є як потенційні ризики, так і певні можливості. Інша справа, хто цим більше скористається – ми чи росіяни. І в цьому контексті дуже важливо, хто саме буде переговірниками Трампа.
Володимир Фесенко, Фейсбук
Про це Інформує ресурс UA-Obozrevatel.