Затримка виходу на пенсію: шлях до більших виплат?

Українці мають можливість збільшити розмір своїх пенсій, проте це потребує відмови від кількох років заслуженого відпочинку, повідомляє видання “На Пенсії“.

Згідно з чинним пенсійним законодавством, вихід на пенсію за віком у 60 років потребує певного страхового стажу, що щорічно зростає на один рік і досягне 35 років до 2028 року. У 2025 році право на пенсію за віком матимуть: 60-річні з 32-річним страховим стажем, 63-річні з 22 до 32 років стажу, та 65-річні з 15 до 22 років стажу. За відсутності необхідного стажу держава надасть соціальну допомогу.

Законодавство передбачає надбавки до пенсії за відстрочку її оформлення. Відстрочка до 5 років призведе до збільшення виплат на 0,5% щомісяця, а за термін понад 5 років – на 0,75%. Таким чином, відклавши пенсію з 60 років до 65 років і 7 місяців, за наявності достатнього страхового стажу, людина може отримати надбавку, що досягає 50% від базової пенсійної виплати.

Для відстрочки пенсії необхідно подати заяву до Пенсійного фонду України до досягнення 60-річного віку. В іншому випадку пенсія призначається автоматично після досягнення відповідного віку.

Додатково: Цікаві способи збільшити пенсію вдвічі!

Запропонована система стимулювання відстрочки виходу на пенсію має як переваги, так і недоліки. З одного боку, це дає можливість значно збільшити розмір майбутніх виплат, забезпечуючи вищі доходи на пенсії.

З іншого боку, це потребує відмови від кількох років відпочинку та потенційного заробітку. Варто ретельно зважити всі “за” та “проти”, враховуючи своє здоров’я, фінансовий стан та плани на майбутнє перед прийняттям такого рішення.

Важливо також пам’ятати, що розмір надбавки залежить від тривалості відстрочки, і максимальна вигода досягається лише при значному відкладанні виходу на заслужений відпочинок. Тому, перед подачею заяви, рекомендується проконсультуватися з фахівцем Пенсійного фонду та детально ознайомитися з усіма умовами та нюансами.

Актуальність даної інформації також залежить від можливих змін у пенсійному законодавстві, тому слід слідкувати за оновленнями. Такий підхід дозволить прийняти зважене та обґрунтоване рішення.

Share.
Exit mobile version