Україна збільшила імпорт газу до 15% добового споживання після російських обстрілів

Київ, 10 лютого. Згідно з даними Reuters, Україна значно збільшила імпорт природного газу, досягнувши позначки близько 15% від добового споживання. Це сталося після серії російських ракетних ударів по об’єктах газової інфраструктури, які, за оцінками експертів, пошкодили як газосховища, так і елементи газовидобувної системи.

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” підтвердила імпорт 16,3 млн кубометрів газу станом на 9 лютого. Паливо надходило з трьох сусідніх країн: Угорщини (7,1 млн куб. м), Словаччини (7,3 млн куб. м) та Польщі (1,8 млн куб. м). За даними “Нафтогазу”, добове споживання газу в Україні становить 110 млн куб. м, з яких 52 млн куб. м добувається власними силами, а решта покривається за рахунок запасів у сховищах.

Reuters зазначає, що до початку повномасштабного вторгнення обсяг запасів газу в українських сховищах міг сягати 30 млрд кубометрів. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, для успішного завершення опалювального сезону Україні необхідно імпортувати ще 1 млрд кубометрів блакитного палива.

Хоча “Нафтогаз” офіційно не пов’язує збільшення імпорту з російськими обстрілами, за даними Reuters, останні атаки були зосереджені на газосховищах Львівської області та об’єктах видобутку в Харківській області.

Раніше, 7 лютого, керівник “Групи Нафтогаз” Роман Чумак повідомив про зустріч з дипломатами західних країн, під час якої він зазначив, що російська армія завдала 12 ударів по українській газотранспортній системі з початку війни та звернувся за міжнародною допомогою у вигляді техніки, обладнання та кредитних ресурсів.

Додатково: Рекордний імпорт газу в Україну.

Ситуація з енергозабезпеченням України залишається напруженою. Збільшення імпорту газу є важливим кроком для запобігання енергетичній кризі, особливо з урахуванням постійних атак на критичну інфраструктуру.

Проте, успішне проходження опалювального сезону залежить від декількох факторів, серед яких ефективність використання вже існуючих запасів, успішне залучення міжнародної допомоги та збереження стабільної роботи газовидобувних підприємств.

Попри запевнення окремих експертів про достатність ресурсів, поточний рівень імпорту свідчить про відчутні труднощі та необхідність розробки довгострокових стратегій енергетичної безпеки, що враховуватимуть потенційні ризики подальших російських атак.

Останні повідомлення про локальні проблеми з опаленням вказують на необхідність постійного моніторингу ситуації та оперативного реагування на потенційні виклики.

Share.
Exit mobile version