Головком ЗСУ Сирський дав велике та змістовне інтерв'ю виданню «Укрінформ». Коментуючи ситуацію на фронті, він загалом представив ту саму картину, про яку коротко згадав президент України вдень раніше. Ситуація на фронті стабілізувалася, і настання росіян не призводить до серйозних успіхів. Найбільшою проблемою, вважає генерал, є зростаюче використання російськими ВПС запланованих авіабомб, яким Україні на даний момент нічого ефективно протиставити.
Російська сторона також має перевагу у більш важких боєприпасах, у співвідношенні шість пострілів до одного, але якість української артилерії компенсує різницю. На думку генерала Сирського, втрати Росії через це дуже великі. За його словами, лише за лютий та березень Росія втратила 570 танків, 1430 бойових машин піхоти та 1680 артилерійських систем.
Головком ВСУ задоволений діями своїх сил на Чорному морі та дає зрозуміти, що знищення російського Чорноморського флоту продовжуватиметься.
Найважливіша внутрішньополітична та оборонна проблема України зараз пов'язана з мобілізацією, яку український парламент намагається вирішити спільно з урядом та ЗСУ, але рішення затягуються. Найбільше питання – це необхідна кількість мобілізованих людей.
У ВСУ раніше заявляли про необхідність мобілізації не менш як півмільйона осіб, що дозволить демобілізувати українців, які воюють у складі армії з початку війни. Однак в Україні немає інфраструктури для швидкої мобілізації такої великої кількості чоловіків і немає можливостей для їхнього навчання. Вікова межа тих, кого можна мобілізувати, залишається другорядним питанням. Генерал Сирський ясно дає зрозуміти, що він згоден із меншою кількістю мобілізованих, оскільки йому вдалося ефективніше налагодити перекидання на фронт частин, які перебувають у резерві.
Генерал Сирський був стриманий і на запитання про свого попередника відповідав лаконічно, не допускаючи критики. Загалом він поводився так, як припускають манери гідного військового.
Релігійні аргументи
27 березня у Москві відбувся Всесвітній російський народний собор Російської Православної Церкви, який очолив Патріарх Кирило. Це орган, який би церковних російських громадських діячів, офіційно не належать до церковної ієрархії. Там було ухвалено по суті політичний документ, який стосується позиції православної церкви щодо війни в Україні. У документі війна в Україні називається священною війною, а Українська православна церква фактично ставиться поза законом.
Така заява не залишає сумнівів у тому, що у разі захоплення Росією території України будь-які церкви, що діють в Україні, будуть ліквідовані і залишиться діяти лише московська церква. Називаючи війну в Україні священною війною, РПЦ сприяє консолідації суспільства щодо агресії проти України. Однак на даний момент малоймовірно, що релігійні аргументи зможуть викликати більше бажання брати участь у війні у суспільстві.
Російські спроби посилити захист Криму
У записі в соцмережах, зробленому від імені українського партизанського руху «Атеш», зображено танковий батальйон російської армії, який перекидається на західному узбережжі Криму для посилення оборони регіону. Українська військова розвідка вже кілька місяців нервує російське командування публікаціями у ЗМІ про те, що українці планують швидку десантну операцію у Криму та створення там своїх плацдармів. За останні шість місяців Україна також отримала швидкохідні катери від кількох союзників. Проте навряд чи Україна всерйоз планує висадку більшого десанту для створення постійних позицій у Криму.
Але російське командування реагує про всяк випадок, оскільки українські операції на східному березі Дніпра підтверджують, що російська армія може проспати такі атаки. Український спецназ і раніше ненадовго висаджувався в Криму під час спецоперацій, і для російського керівництва будь-яка нова така українська операція означатиме дуже велику психологічну та стратегічну невдачу.
Глава МЗС Польщі повідомив, що закуплені за ініціативою Чехії артилерійські боєприпаси почали надходити до України. Поки що публічно заявлено, що перші партії боєприпасів надійдуть на фронт в Україну до середини квітня, і, зважаючи на все, так і виглядає запуск цього процесу.
Сьогодні вночі російська армія атакувала південні регіони України дванадцятьма іранськими безпілотниками, дев'ять із яких було знищено українськими ППО. Більше серйозні наслідки атака безпілотника мала в Одесі, де були відключення електроенергії.
Ситуація на полі бою
Активність російських військ на фронтах дещо зросла, порівняно з попереднім днем.
У напрямку Сватового та Сєвєродонецька дуже активні атаки російської армії відбувалися в районі населеного пункту Терни на Лиманському напрямі наступу, а також у районі населеного пункту Білогорівка на Сіверському напрямку. Російська армія втратила в цих атаках велику кількість бронетехніки і не досягла значних успіхів.
У районі Бахмута активність російських атак знизилася та ситуація не змінилася.
На Донеччині зросла активність атак російських сил, особливо на захід від Авдіївки. Активні дії росіян були і на південь, в районі Новомихайлівки. Ідуть позиційні бої, великих рухів військ немає.
На Південному фронті відбулося кілька окремих атак, які не вплинули на загальну ситуацію. На східному березі Дніпра російські частини здійснили три атаки на українські позиції, але вони закінчилися лише втратами серед росіян.
Реакція на теракт у Підмосков'ї
Великі облави на мігрантів, за якими були депортації, почалися в Санкт-Петербурзі. Це очікувана реакція російської влади на теракт у Підмосков'ї. У Санкт-Петербурзі мешкає велика спільнота трудових мігрантів середньоазіатського походження.
Російські силові структури проводять подібні акції галасливо та з великим висвітленням у ЗМІ. У якийсь момент кампанія закінчиться, і все продовжиться колишньою чергою.
Джерело: Райнер Сакс, Postimees