Глава Російської Федерації Володимир Путін не планує подорожувати до Стамбула та не надавав згоди на переговори з Україною 15 травня, а лише запропонував відновити дискусії, які відбувалися на турецькій території та були зупинені у 2022 році.

Про це в коментарях для редакції haqqin.az розповів відомий російський політолог, публіцист та громадський діяч Федір Крашенінніков.

«Пропозиція Росії продовжити переговори – це не погодження на щось, окрім самих обговорень», – пояснив експерт, за словами якого до Стамбула прибуде не президент Путін, а представник Кремля, який просто озвучить вже неодноразово повторювані вимоги Росії.

Пропозиція Росії відновити переговори – це не згода на будь-що, крім безпосередніх дискусій.

“Жодного суттєвого змісту за цією пропозицією не криється”, – наголосив він.

Крашенінніков також зазначив, що ініціатива Москви щодо організації зустрічі в Стамбулі розрахована не на європейських лідерів, до думки яких глава Росії ставиться з відвертим нехтуванням, а виключно на президента Дональда Трампа.

«Це сигнал Вашингтону, точніше, самому Трампу, демонстрація формальної готовності до переговорів, але виключно на російських засадах, – уточнив Крашенінніков. – Росія буде вести переговори лише в тому випадку, якщо Україна погодиться на них. Тобто, це згода на процес, але зовсім не на його підсумок. І з цієї точки зору навіть якщо в ході переговорів з’ясується, що позиції сторін є взаємовиключними, Росія все одно вважатиме це результатом. Важливо лише врахувати, що сам факт початку переговорів не означає згоди на припинення вогню».

За словами Федора Крашеніннікова, припинення вогню в поточних обставинах Росії невигідне. Тому Москва і вимагає, щоб на період перемир’я було повністю припинено постачання озброєння Україні.

На думку Кремля, зупинка бойових дій надасть Україні тактичну паузу та шанс збільшити військовий потенціал.

Припинення бойових дій у поточній ситуації не відповідає інтересам Росії.

«Коротко кажучи, я не припускаю, що Росія дасть згоду на припинення вогню», – наголосив аналітик.

Він також вважає, що навіть якщо переговори між Москвою та Києвом формально триватимуть протягом багатьох років, це не матиме жодного впливу.

«Дипломати зможуть проводити зустрічі у чудових європейських містах, у розкішних готелях, але реальних зрушень це не принесе, – переконаний російський політолог. – Європа може запропонувати Україні лише фінансову та матеріальну підтримку, але вона не має ані засобів, ані політичного бажання для більш активної участі. Європа не володіє арміями, які вона могла б направити на допомогу Україні. Цього не бажають ні уряди, ні громадяни. Найбільше, що може запропонувати Європа – це моральна підтримка, кошти та економічні обмеження. Однак без участі США європейська допомога матиме суто символічний характер».

Share.
Exit mobile version