Це дозволить експертам НАТО не лише проаналізувати радар “по частинах”, але й надати необхідні рекомендації українським військовим колегам. Останні новини світу.
Вчора було опубліковано зображення, яке свідчить про те, що Туреччина використовує радіолокаційну станцію 91H6, що входить до складу російської системи протиповітряної оборони С-400 для забезпечення безпеки, зокрема протиповітряної оборони, учасників саміту НАТО у Вільнюсі, як і обіцяла своїм союзникам.
Це помітив OSINT-аналітик Airbus/Ben Reuters, який поділився зображенням у своєму профілі в Twitter.
NATO summit Vilnius
Erdogans shadow
91N6 pic.twitter.com/evuBxztzor— ben-reuter (@benreuter_IMINT) July 11, 2023
Досі не було опубліковано жодної інформації про використання Туреччиною російської системи С-400 або її окремих компонентів у спільних операціях з іншими членами НАТО. Тому новина про те, що Туреччина розгорнула радари С-400 91Н6 до саміту НАТО у Вільнюсі, є знаковою сама по собі.
За даними з відкритих джерел, країни НАТО планували розгорнути велику кількість систем Patriot і NASAMS в рамках заходів безпеки на Вільнюському саміті. Наразі невідомо, чи пов’язана турецька радіолокаційна станція 91H6 з цими ЗРК.
Проте експерти НАТО, схоже, використовують її зовсім з іншою метою. А саме – детально вивчити всі складові, зокрема, як Росія виробляє таку техніку в обхід західних санкцій, дізнатися всі особливості її функціонування та поділитися необхідною інформацією зі своїми колегами у Збройних Силах України, щоб наші захисники могли більш ефективно використовуватися російсько-окупаційними військами поблизу лінії фронту та на тимчасово окупованих територіях. Для того, щоб наші військові захисники могли більш ефективно знищувати мережу військової протиповітряної оборони поблизу лінії фронту та на тимчасово окупованих територіях.
Радіолокаційна станція 91Н6, яка входить до складу системи протиповітряної оборони С-400, відповідає за раннє виявлення цілей дальністю до 230 км щодо балістичних ракет, до 390 км щодо повітряних цілей та до 570 км щодо цілей стратегічної бомбардувальної авіації.