БУНТ ГЕНЕРАЛА ПОПОВА: стало відомо, чому Герасимов звільнив генерала-майора – найсвіжіші новини

БУНТ ГЕНЕРАЛА ПОПОВА: стало відомо, чому Герасимов звільнив генерала-майора – найсвіжіші новини

У МО РФ зняли з посади командувача 58-ї армії Попова, який озвучив три великі проблеми на фронті.

Міністерство оборони Росії продовжує вважати, що контрнаступ України зазнає невдачі. Шойгу продовжує називати великі цифри втрат української армії, а будь-якого офіцера, який говорить або думає інакше, звільняють.

Як повідомляє Insider та ISW, напередодні два джерела повідомили, що командувач 58-ї бригади Об’єднаних сил генерал-майор Іван Попов був звільнений. За даними джерел, віце-спікер Державної думи Росії Андрій Грулєв розмістив на своїй сторінці в Telegram повідомлення, в якому стверджував, що говорив з військами генерал-майора Попова. За словами Грулєва, після доповіді про жахливу ситуацію в Запорізькій області Міністерство оборони Росії прийняло рішення про звільнення генерала Попова.

Він повідомив, що наразі командувачем 58-ї армії є генерал Лямін. Водночас, Попов ще не знає, яку нову посаду йому запропонує Міністерство оборони Росії. Генерал Попов повідомив, що поінформував своє керівництво про три основні проблеми на лінії фронту: повна відсутність контр-артилерійського вогню, відсутність баз артилерійської розвідки і дуже великі втрати російських солдатів через українську артилерію.

За словами генерала Путіна, наступного дня після доповіді він був звільнений у відставку. Російське військове керівництво одразу ж нагадало про інцидент у Харківській області: Влітку 2022 року Попов був звільнений після того, як заявив, що в лавах російської армії на харківському напрямку є великі проблеми. Тоді всі добре пам’ятають, що навесні 2022 року українські захисники швидко звільнили окуповані ворогом території.

У МО РФ зняли з посади командувача 58-ї армії Попова, який озвучив три великі проблеми на фронті
У МО РФ зняли з посади командувача 58-ї армії Попова, який озвучив три великі проблеми на фронті

На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни, рішення Герасимова звільнити Попова, ймовірно, було пов’язане із заявами Попова. Одним із прикладів є заява Попова про необхідність ротації окупаційних військ у Запорізькій області.

Генерал Попов про причини відставки через доповідь, яка не сподобалася НГШ Герасимову та про страхи МО

 

“Начальник Генерального штабу Збройних сил Росії генерал Валерій Герасимов звільнив командувача 58-ї танкової армії генерал-майора Івана Попова. Причиною цього є те, що генерал-майор Попов висловив занепокоєння щодо необхідності ротації військ у західній частині Запорізької області в умовах контрнаступу українських сил”.

За даними джерел, пов’язаних з російським спецназом, Іван Попов повідомив Валерію Герасимову про необхідність ротації частин 58-ї загальновійськової армії, які протистояли українським військам у західній частині Запорізької області. Ці війська тривалий час вели бої і зазнали великих втрат.

Коли Іван Попов висловив готовність підняти це питання безпосередньо перед Путіним, Валерій Герасимов звинуватив його в паніці і погрозах керівництву. В результаті Герасимов звільнив Попова і відправив його на фронт.

Інше джерело, яке вважається пов’язаним з російськими військами в окупованій Запорізькій області, підтвердило, що Попов був звільнений після того, як він підняв питання про “реальну” відсутність ротації в районі Погорілого на Олихівському фронті.

Теги: новини України сьогодні, останні новини, останній новини