Теракт у Крокусі. Що це було, по кроках

Теракт у Крокусі.  Що це було, по кроках

Зламаний годинник двічі на добу показує правильний час. Путін іноді випадково не бреше, а пробалтується і, попри звичай, говорить правду. Ось і вчора він зізнався, що “РФ не може бути об'єктом терористичних атак з боку ісламських фундаменталістів”. Справді, РФ може лише здійснювати терористичні атаки рукам ісламських фундаменталістів. Хамас підтвердить.

Стає зрозуміло, що сталося у Крокусі.

1. Путіну вирішив повторити вдалий для нього досвід 1999 року: за допомогою провокаційного теракту згуртувати населення, що розслабилося і заговорило про «нормалізацію» навколо трону, мобілізувати суспільство на нову ескалацію війни.

2. Організувати теракт було доручено ФСБ. Потрібні були якісь екстремісти, готові його здійснити, яких чекістські провокатори використали б навтьоки. Найвигідніше було задіяти в цій якості українців чи російських опозиціонерів. Однак серед них таких божевільних не знайшли. Довелося використати агентуру серед ісламістів. Вирішили, що потім все одно на Україну звалять.

3. Добре відомо безліч випадків, коли чекісти, у гонитві за новими зірочками, за допомогою провокаторів створювали осередки ІДІЛ із середньоазіатських мігрантів, а потім їх «доблесно викривали», ловили чи вбивали. Про це писала, наприклад, зацькована ФСБ Ірина Славіна. У цьому випадку завдання було інше. Потрібно було зловити ісламістів вже після скоєння теракту (і, можливо, допомогти їм у його підготовці).

4. ФСБ використовувала групу ісламістськи налаштованих мігрантів, що знаходиться під її контролем. Щоб мотивувати майбутніх терористів, чекісти допустили зв'язок учасників групи через інтернет із представниками ІДІЛ Хоросан, від яких було отримано добро на терористичну атаку. Ігілівці, звичайно, не знали, що їхні прихильники в далекій Москві діють під контролем чекістських провокаторів.

5. Провокатори обіцяли терористам зелений коридор до білоруського кордону та можливість втекти. Тому учасники нападу навіть не спробували розчинитись у натовпі чи змінити машину. Їх, звісно, ​​обдурили і затримали, доки вони були у відносній близькості не лише до білоруського, а й до українського кордону, аби «підтвердити український слід».

6. Після теракту, як і було задумано, російська влада стала звинувачувати у всьому Україну та розганяти антиукраїнську істерію. Однак вони не врахували, що ІДІЛ образиться. Ігілівці обурилися, що у них хочуть «вкрасти перемогу» і почали демонструвати докази зв'язків із упійманими терористами. Це сильно зіпсувало Кремлю його антиукраїнську гру у світі. Однак у Росії провокація може спрацювати, місцевий телеплебс у будь-яку брехню повірить.

Автор: Ігор Ейдман, блогер