Як відомо, росіяни зберегли свою традицію відзначати свій флотський день в останню неділю липня. Слід зазначити, що це «свято» не має якоїсь твердої дати і тому не знаменує якусь славну подію, так як на радянському флоті в принципі немає ніяких славних подій, тільки ганебні і дуже ганебні. Єдине, що приписувалося флоту під час Другої світової війни, це те, що він був приведений у стан повної бойової готовності і морська протиповітряна оборона з перших хвилин війни почала відбивати повітряні атаки Люфтваффе. Решта війни обернулася суцільним і навіть казковим неподобством.
Особливою ганьбою накрив себе Чорноморський флот, який покинув усі свої бази в Одесі та Севастополі і втік спочатку до Новоросійська, а потім до Батумі. І це при тому, що у Крігсмаріне взагалі не було жодного власного військового корабля в Чорному морі. Те ж саме сталося і з Балтійським флотом, який покинув свої бази в Клайпеді і Таллінні і втік до Санкт-Ленінграда. У Балтійському морі також не було німецького флоту. Однак ці казки виявилися точно такої ж якості, як і історія про «Льодову битву», податкового інспектора і одночасно і збирача ординського хана – Олександра Невського.
Це в тому сенсі, що придумана «велика битва» на Чудському озері була добре описана європейськими літописами і за ними, по суті, це був невеликий набіг – пара десятків чоловік, група гопників, на чолі з Олександром, на таку ж невелику групу ворога. Те, що потім з цього було зліплено, можна вважати канонізованим анекдотом і не більше того. Хоча на смітнику і духовному смітнику ці анекдоти називають «агіографією», тобто фантазіями про уявні подвиги, здійснені наказаним церковним керівництвом. Шкода було, що писарі на той момент нічого не знали про танки, інакше Невський показав би, як він разом з політінструктором Клочковатим потопив 50 «Леопардів».
Те ж саме і з “готовністю флоту до його відсічі”. Річ у тім, що ні у звітах Люфтваффе, ні у звітах Генерального штабу Сухопутних військ жодним чином не зазначалося про наявність роботи морської протиповітряної оборони. А начальник Генерального штабу Франц Гальдер був дуже скрупульозним військовим і, крім звітів, що давалися фюреру, вів свій щоденник, де давав більш розгорнутий і емоційний опис поточних подій і майже щодня вів записи. Так, в його щоденнику також немає згадки про те, що більшовицький флот зробив щось, про що слід пам’ятати.
Тому свято було приписано на «останню неділю», а не на конкретну дату. Ну а остання неділя липня – час відпусток командного складу як військово-морських, так і сухопутних військ. Крім того, в цей час у відпустку вирушила і партійна еліта. І як завжди, цей відпочинок проходив в Криму і в Піцундинській області, де були побудовані відповідні урядові комплекси, де могло знаходитися вище військово-політичне керівництво країни. Звідси випливає, що головні урочистості з нагоди Дня флоту проходили в Севастополі, куди в цей день прибуло керівництво.
Після анексії Криму Путін відродив цю традицію і на власні очі спостерігав, як його кораблі крейсерять Севастопольською бухтою і запускають ракети, які часто перетворювалися на торпеди. І в цьому році було прийнято рішення утриматися від всіх цих пишних і пафосних подій. З одного боку, всім вже відомо, що сталося минулого літа зі штабом Чорноморського флоту і, швидше за все, з його командиром, який не з’являвся на публіці після атаки на штаб і його стан оцінювали як «пацієнт більше живий, ніж мертвий» або навпаки. Не з’являючись на публіці, він подав у відставку і не виключено, що був на ногах першим і задовго до відповідного указу. Можливо – в той же день, що і штаб-квартира.
Очевидно, що в такій ситуації товариш Путін ніколи не піддасть свою шкіру навіть найменшій небезпеці, а тому за відсутності самого фюрера і його близьких лакеїв проводити парад не комільфо. Плюс до всього, ходять чутки, що під час одного з останніх нальотів до його палацу під Геленджиком нібито прилетіли два безпілотники. Як це насправді – невідомо, але щось нам підказує, що спаленого аеродрому в Новофедорівці цілком достатньо, щоб не починати з параду. Воно й зрозуміло, адже урочистості можуть швидко переміститися в інший формат, а саме концерт Кобзона. І добре, якщо в момент приїзду він виконає «День Перемоги», а може затягнути «Не думай про моменти».
Тільки це не єдина причина, через яку парад скасували. Зрозуміло, що ніякої морської слави показати не вийде, але навіть якщо на це начхати, то що проїде перед ясними очима фюрера? Ні, звичайно, можна вигнати пороми, буксири і навіть гребні човни, але згідно з протоколом, якщо парад проводиться за участю першої особи, навіть якщо це не людина, а фізична особа, то флагман флоту зобов’язаний відкрити парад. А як відомо, справжній флагман зараз знаходиться нижче рівня моря і краби вже відкрили там бар “Very Blue Oyster”. Звичайно, можна написати на човні слово “Флагман”, але це не вирішить проблему – точно.
Навіть якщо намалювати таку річ на борту порома, який здійснює рейси з Артилерійської бухти на Північну сторону, то це не буде комільфо. Або якщо ви виженете весь екіпаж на палубу і накажете їм зробити залп своїми тілами, в знак вітання фюрера, то і тут можуть виникнути нюанси. І мова не йде про те, що влітку – парадна форма моряків білого кольору, а у деяких морських вовків колір парадної форми може змінюватися від надмірного завзяття в залпи, але зовсім по-іншому. Всім відомо, що звання «флагман» на Чорноморському флоті звучить як прокляття і тому навряд чи хтось наважиться написати таке на борту, щоб не накликати на себе неприємності.
А все тому, що військові кораблі давно покинули Севастопольську затоку і донедавна мужньо ховалися в Азовському морі. Але після того, як по них приїхали, там набралися ще більшої сміливості і кажуть, що зараз за ними вже спостерігають в Абхазії. Таким чином, вони практично повністю повторили «подвиг» своїх предків у втечі на далекі відстані. Правда, це ще не Батумі, тому що тбіліські лакеї хоч і поклали Грузію під Путіна, але ще недостатньо розставили ноги. А з іншого боку, в Абхазію ще нічого не прилетіло і там є ілюзія безпеки.
Звичайно, у Путіна є варіанти, і він може взяти участь у параді на Балтійському флоті, наприклад. Там флагман все ще стоїть на воді і все можна було зробити як треба. Те ж саме можна було б зробити і на Північному флоті, враховуючи, що там ще досить багато великих кораблів. Але ситуація змінилася. З огляду на те, що Фінляндія вже вступила до НАТО, хто знає, що тепер може статися з цими двома флотами. Тим більше, що фіни дуже добре пам’ятають цю карту:
І це важливо, тому що саме за це Радянський Союз був викинутий з Ліги Націй. Так що є над чим подумати. З іншого боку, Путін колись особисто занурився в батискаф за амфорами. У цьому випадку він міг би використати гасло «Ми можемо зробити це знову!», але і тут – не все добре, так як газопроводи в Балтійському морі теж опинилися під водою, і це їх не врятувало. Але ми говоримо про все це так, ніби він зовсім не король. Адже Путін цілком може відсвяткувати день флоту на аквадискотеці. Більш того, при виникненні непередбаченої ситуації у воді вже булькають стандартні бульбашки, тому ніхто нічого не помітить. Ця опція ще не відключена Збройними силами України, тому ви можете нею скористатися.
Анти-Колорадос, Лінія оборони
Про це повідомляє ресурс UA-Obozrevatel.