Росія заблокувала у Раді Безпеки ООН проект резолюції про заборону розміщувати ядерну зброю у космосі.
За документ проголосували 13 із 15 країн, Китай від голосування утримався, Росія – єдиний член РБ ООН, який проголосував проти. У проекті резолюції вказувалося, що «наша спільна мета – не допустити гонки озброєнь у космосі», а також потрібно виконувати зобов'язання в рамках Договору про космос, зокрема «не розміщувати будь-яке ядерне озброєння чи будь-які види зброї масового знищення на орбіті навколо Землі». У ньому також був заклик до членів РБ ООН «не розробляти будь-яку ядерну зброю, яка спеціально призначена для розміщення на орбіті навколо Землі».
Перед початком голосування російський постпред в ООН Василь Небензя, схожий на персонажа серіалу «Вулиця розбитих ліхтарів», ніж на дипломата, назвав «жартома» текст резолюції, запропонований США та Японією.
Заступник постпреду США Роберт Вуд заявив, що якщо Росія проголосує проти, то постає питання, «чи їм що приховувати». Ніхто не забув виведеної РФ на орбіту підшипникової бомби, якою Путін спробував пошкодити орбітальні супутникові угруповання США та ЄС. Дивне голосування РФ на Раді Безпеки ООН щодо космосу свідчить, що Москва може щось приховувати чи прагне таким чином шантажувати міжнародне співтовариство.
У лютому 2024 року американська розвідка попереджала про плани РФ провести випробування ядерної зброї у космосі.
Голова Комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер 14 лютого опублікував заяву, в якій попередив про «серйозну загрозу національній безпеці» та зажадав від Джо Байдена «розсекретити всю інформацію». Його заява могла бути пов'язана з планами Росії вийти з договору про стратегічні наступальні озброєння та підготуватися до створення «ядерної зброї космічного базування». Така зброя може використовуватися для знищення американських супутників, щоб засліпити розвідку США. Згідно з Договором про космос 1967 року, до якого приєдналися 114 держав, заборонено розміщувати в космосі будь-яку зброю масової поразки.
Ще у жовтні 2023 року керівник однієї з головних пропагандистських смітників Маргарита Сімоньян запропонувала підірвати ядерну бомбу над Сибіром – це буде «ультиматум» Заходу.
Боброєдка заявила, що одного разу росіяни можуть прокинутися і почути звернення Путіна, в якому той «назве речі своїми іменами» і скаже, що весь цей час війну проти РФ веде Захід, тому Росія змушена вести війну із Заходом «з усіма, що випливають».
«І для цього необов'язково навіть буде, як, царство йому небесне, Жириновський вимагав, довбати Вашингтоном або Тбілісі. <…> І по Вашингтону довбати не доведеться. Мені одна розумна людина розповіла те, про що я ніколи не здогадувалася і не знала. Я ж не розуміюся на цьому всьому, я не військовий експерт. Я, знаєте, дура-баба, у футболі нічого не розумію. І ось людина, він інженер-радіоелектронік, каже мені: ми ще знали за радянських часів, що якщо зробити за сотні кілометрів на нашій же території десь над Сибіром термоядерний вибух, наприклад, ядерний вибух, то нічого не буде на землі. Нічого такого страшного. Жодної ядерної зими, яку всі бояться. Жахливої радіації, яка уб'є всіх навколо, а кого не уб'є, ті помруть протягом десяти років від онкології. Цього нічого не буде. А що буде – то це буде виведена з ладу вся радіоелектроніка. Уся цифра, всі супутники», – заявила Сімоньян. За її словами, «ця опція, вона залишається», «і це ще найгуманніша, сама така, знаєте, травоїдна опція».
Її слова вкладаються у політику, яку проводить путінська держава. 22 квітня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про ризик прямого військового зіткнення ядерних держав. «Західники небезпечно балансують на межі прямого військового зіткнення ядерних держав, що загрожує катастрофічними наслідками», – сказав він. Як визнають у самій Росії, пояснення на поверхні – коли щось перестає зростатися, з надр російської влади негайно починають лунати у різних варіантах версії про ядерне зіткнення, оскільки більше загрожувати нема чим, це – останній аргумент.
Москва систематично вдається до ядерного шантажу в контексті війни з Україною і не дотримується принципу нерозповсюдження, заявляючи про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Чим вивела з себе Пекін, який згодом усунувся від публічної підтримки Москви в політичних питаннях щодо продовження агресії.
24 квітня, наприклад, білоруський диктатор заявив, наприклад, що застосування ядерної зброї – «наша з Путіним справа». А позиція старого, що вижив з розуму, давно відома, «ми – жертви агресії, і ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть».
Росія давно виявила свою деструктивну роль у Раді Безпеки ООН. Через зловживання РФ правом вето – отриманим вкрай сумнівним чином «у спадок» від СРСР – головна організація світу у сфері безпеки стала недієздатною. І вкотре це було продемонстровано напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, коли через злочинні дії Москви від радіації постраждали мешканці не лише СРСР, а й багатьох європейських країн.
Джерело: Віра Перовська, Newssky.