Проблеми російської армії в Чорному морі посилюються через морські дрони ВСУ
Ситуація для військових сил Росії в Чорному морі продовжує погіршуватися через активну роботу морських дронів Збройних Сил України (ЗСУ).
31 грудня 2024 року український морський дрон вперше успішно атакував і знищив ворожий вертоліт, запустивши по ньому ракети. У наступні дні той самий безпілотник Magura V5 повторив успіх, знищивши ще два вертольоти та пошкодивши третій.
У травні 2024 року з’явилася інформація про те, що Київ почав озброювати свої морські дрони радянськими зенітними ракетами. Варто також згадати про дронів-термитів, дрони з дробовиками та безпілотники з штучним інтелектом, як повідомляє ресурс “СЕРА”.
5 січня морські дрони, що діяли в акваторії Чорного моря, атакували ворожу систему ППО “Панцирь” на окупованій території Херсонщини. Повітряні дрони були доставлені на глибокий тил ворога за допомогою морського безпілотника.
Ці події ставлять під сумнів безпеку ворожої авіації, яка тепер зрідка може переслідувати українські морські дрони. Росії тепер доводиться витрачати кошти на захист Керченського мосту, закріплюючи для цього системи ППО та радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Експерти радять Україні продовжувати атаки на кримський міст, аби повністю паралізувати логістику супротивника. Нові дрони, оснащені системами протиповітряної оборони, також отримали позитивні відгуки від військових спеціалістів.
Події нагадують історію 1905 року, коли Японія вразила Російську імперію. Сьогодні Україна проводить своєрідну шахову партію з Росією, змушуючи ворога шукати нові рішення в умовах загрози з морських дронів, які тепер озброєні ракетами.
Раніше повідомлялося, що американська преса назвала причини, які спонукали Кремль відвести свої війська з передової на Курщині. Також українські військові змогли повернути втрачені позиції в районі Кримського на Торецкому напрямку.
Автор: Дмитро Мироненко.