ЗМІ: Росіян змусять працювати понаднормово

ЗМІ: Росіян змусять працювати понаднормово

Роботодавці в Росії можуть отримати добро влади на залучення росіян до понаднормової роботи з метою вирішення проблеми дефіциту кадрів.

Про це пишуть «Відомості» із посиланням на близькі до уряду джерела.

За їхніми словами, у кабміні опрацьовують пом'якшення підходів до цього питання та готові обговорювати його з профспілками. Це дозволить покращити ситуацію з кадрами «у моменті», наголосив один із співрозмовників.

До цього Російський союз промисловців і підприємців (РСПП) направив до Мінпраці та Мінекономрозвитку пакет приблизно з 40 пропозицій для вирішення проблеми нестачі робочих рук, каже керуючий директор Управління ринку праці та соціального партнерства РСПП Марина Москвина.

Зокрема, РСПП запропонував встановити можливість збільшення кількості днів понаднормової роботи поспіль (зараз Трудовий кодекс забороняє переробки по 4 години протягом двох днів поспіль, тобто по 12 годин на день).

“Це дозволило б підвищити гнучкість використання робочого часу, а в окремих випадках – скоротити потребу в кадрах, забезпечити можливість маневру ресурсами”, – пояснила Москвіна.

Про те, що виробничі компанії все частіше вдаються до збільшення тривалості робочого дня та кількості змін, наприкінці минулого року говорила голова Центробанку Ельвіра Набіулліна.

За даними Росстату, рівень безробіття у лютому цього року оновив історичний мінімум і становив 2,8%. Опитування підприємств у квітні показало, що близько 70% відчувають дефіцит кадрів (у липні 2023-го про таку проблему повідомили 56% компаній), йдеться в аналітичних матеріалах ЦП. При цьому посилився брак як кваліфікованих спеціалістів, так і різноробочих.

У країні відкрито 1740000 вакансій, близько 600 тис. з яких – це робочі місця на виробництвах, говорила 12 квітня віце-прем'єр Тетяна Голікова. За її словами, за рік кількість таких вакансій збільшилась на 20%. До 2030 року російській економіці знадобиться 2,4 млн нових працівників, зазначила Голікова.

Якщо влада піде назустріч бізнесу у питанні понаднормової роботи, наслідки для держави та суспільства будуть негативними, вважає професор кафедри психології та розвитку людського капіталу Фінансового університету Олександр Сафонов. За його словами, великий обсяг понаднормової роботи призведе до погіршення показників здоров'я населення та підвищеної смертності.