Зеленський у День перемоги над нацизмом: Сьогодні ідеї Гітлера звучать російською мовою

Зеленський у День перемоги над нацизмом: Сьогодні ідеї Гітлера звучать російською мовою

Президент України записав своє звернення у підвалі, де росіяни тримали полонених.

Президент України Володимир Зеленський опублікував звернення з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (цю пам'ятну дату в країні перенесено з 9 на 8 травня). Президент записав своє звернення у селі Ягідне у Чернігівській області — у підвалі школи, де у березні 2022 року російські військові утримували у полоні сотні місцевих мешканців.

Наводить текст виступу українського президента:

— Вони вриваються до твоєї хати. Приходять вбивати, спалювати, страчувати. Вони не шкодують нікого — людей похилого віку, жінок, дітей… Вони — звірі…»

Це спогади тих, хто пережив окупацію нацистів.

І це спогади тих, хто пережив російську окупацію. Однакові жахи, злочини однакових нелюдів.

80 років тому мільйони українців боролися, щоби нацизм програв назавжди. Але сьогодні українці знову протидіють злу, що відродилося, прийшло знову, хоче знищити нас знову. Армія нелюда, який вбиває, катує, стирає з лиця землі мирні міста та села. Зло, ім'я якому – російський фашизм. Скорочено – РФ.

Свідком цього є цей підвал у селі Ягідне на Чернігівщині. Рашисти загнали та тримали тут майже місяць мешканців села. Усіх. 350 людей. Усіх дітей цього села. 80 дівчаток та хлопчиків, наймолодшому з яких – півтора місяці. Кожен світ може зрозуміти, що таке путінська Росія, уявивши себе тут, у цьому підвалі серед цих людей. Без світла, їжі, води, ліків, повітря, у приміщенні, де було менше метра на одну особу. Спали сидячи. Виходили надвір лише раз. Їли по 200 грамів юшки на день. Чоловіків на морозі роздягали догола, щоби знайти українські татуювання. Десять заручників тут померли. Їх заборонили ховати. Ще 17 людей рашисти вбили. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: пекло. Коли спалюють цілі села, здійснюють масові страти, ставлять до стінки із зав'язаними очима та вбивають. У будь-якому куточку світу це називають одним словом: «нацизм». Якщо це нацизм, що тоді?

І всі на Землі знають історію та пам'ятають, як боротися з нацизмом. Коли людство об'єднується, протидіє Гітлеру, а чи не купує в нього нафту і приходить до нього інавгурацію.

Ягідне, що пережило пекло РФ лише один приклад. Одне село, але відбиває всю суть путінського бачення світу. Справжні цілі. Заганяти під землю всіх, хто хоче жити вільно. Загнати в підвал ціле село, а далі ще одне, інше, а далі всю Україну, а зрештою загнати в підвал цілий світ. Для РФ це просто етапи божевільного плану: ув'язнити свободу в гетто. Концтабір під назвою “російський світ”. Експортувати по всьому світу головне російське надбання – колючий дріт. За тим самим сценарієм 80-річної давності авторства Гітлера, крок за кроком проковтуючи землі інших та тестуючи реакцію світу. І коли реакція безхребетна, нацисти йдуть далі. Їх не зупиняють заклики, резолюції, напівсанкції. І єдине питання, яке Путіна хвилює сьогодні: хто наступний?

Список держав, які не можуть почуватися безпекою, Росія офіційно затвердила під назвою «Список недружніх держав». Промовисто, що він майже повністю збігається зі списком держав антигітлерівської коаліції. Нацизм, що переміг, — вороги для сучасної Росії. Країни Європейського Союзу, Великобританія, США, Канада та загалом близько півсотні держав. Вільні, демократичні та незалежні, що у сучасній кремлівській ідеології означає небезпечні. А значить – мішені.

Світ не бачив загрози, світ проспав відродження нацизму – о 5 ранку 24 лютого 2022 року. І сьогодні всі, хто пам'ятає Другу світову та дожив до наших днів, відчувають дежавю. Битва за Київ, бомбардування Харкова, Одеси, Дніпра, масові могили, блокада портів, викрадення та вивіз зерна, тортури, страти, депортація дітей, фільтраційні табори, колонії для полонених. Сторінки з підручників про Другу світову Росія повернула до заголовків світових ЗМІ. Страшне минуле Росія повернула у стрічку щоденних новин. Доводячи з кожним новим злочином нацизм відродився. Тільки з новим маркуванням: «Зроблено у Росії».

Нещодавно наше суспільство торкнулося фото чоловіка біля могили онука, який загинув на війні. Батько цієї людини загинув від рук нацистів. Життя його онука забрали російські окупанти. Це лише один із мільйонів прикладів, які ставлять між нацизмом та сучасною Росією знак рівності.

Сьогодні ідеї Гітлера звучать російською мовою. Злочини нацистів відбуваються під російським прапором. Відмінність формальна. Новий вермахт, який увірвався в Україну, носить на рукавах двоголового орла. Нові “Фау” – це “калібри” і “кинджали”, нові Люфтваффе – МіГі і “сушки”, нова свастика – “зетка”, новий “Гітлерюгенд” – “Юнармія”. Таких паралелей – десятки, таких наслідувань – сотні.

І якщо сучасний Кремль схожий на Третій рейх у всьому, то й кінець його має бути ідентичним.

У новому Нюрнберзі. У місті Гаазі.

Як і 1945-го, це здатний зробити лише об'єднаний вільний світ. Об'єднаний в антипутінську коаліцію. Не словами, а діями, здатним зупинити нацистів Москви, не дати новому злу поширитися на весь Європейський континент, а потім і на весь світ. Здібний допомогти Україні перемогти російський нацизм, допомогти собі, допомогти світу, щоб довести відданість словам «Ніколи знову!».

Щоб “Ніколи знову!” знову було актуальним.

Дорогі українці!

Жителів села Ягідне тримали тут 27 днів. 30 березня 2022 року село було звільнено від рашистських окупантів. 19 квітня – розміновано нашими силами. Це символ того, що історія повторюється, і кожен, хто прийшов знищувати нас, зрештою тікатиме з української землі. Частина наших територій поки що залишається окупованою, частина наших людей — у полоні. Це означає, що наша битва продовжується. І сьогодні, у День пам'яті та перемоги над нацизмом, згадуючи мільйони українців, разом з іншими народами, що боролися та перемогли, ми віримо та наближаємо новий день нової перемоги.

Коли вигнання нацистів з України, про яке ми читали у підручниках історії, відбудеться у реальному житті. І подія середини ХХ століття відбудеться знову і увійде до історії ХХІ століття. Історію спільної перемоги над російським злом.

З Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Слава Україні!

Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97