«У чомусь Андрій серйозно накосячив»

«У чомусь Андрій серйозно накосячив»

Що стоїть за принизливим посиланням секретаря генради «Єдиної Росії» на Алтай?

Рішення глави РФ Володимира Путіна призначити секретаря генради «Єдиної Росії» Андрія Турчака тимчасово виконуючим обов'язки Республіки Алтай стало для чиновника не пониженням, а «стратою» за прорахунки в роботі. «Медузі» близькі до адміністрації Путіна джерела.

«Це можна порівняти з висилкою до колонії-поселення. У чомусь Андрій серйозно накосячив», — наголосив один із співрозмовників видання. Він також звернув увагу на те, що Путін оголосив Турчаку про переведення на нову посаду відеозв'язку, хоча до цього при призначенні тимчасово виконуючих обов'язків глав суб'єктів зустрічався з ними особисто.

Під час відеоконференції Турчак попросив президента про зустріч. Той запевнив, що готовий «побачитися і поговорити», але одразу додав, що Алтай — «регіон непростий». Внаслідок цього Турчак, який до цього здійснював операційне управління «Єдиною Росією», втратив позиції у «вертикалі влади», зазначають джерела «Медузи».

Ще недавно Турчак користувався явним розташуванням Путіна і затято підтримував війну в Україні, а також постійно їздив на окуповані території та на лінію фронту. Путін навіть призначив його головою робочої групи з мобілізації. Однак потім таку поведінку почали копіювати інші, і «Турчаком став кожен другий» російський політик, зазначає співрозмовник «Медузи».

При цьому Турчак «щільно займався новими територіями», і його зниження може бути пов'язане саме з якимось «косяком» на окупованих землях, каже близьке до АП джерело. Також він не виключає, що на кар'єрі Турчака погано позначилося те, що він багато років товаришував із засновником ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним і підтримував його у конфлікті з колишнім головою Міноборони РФ Сергієм Шойгу.

Ще однією причиною «розжалування» Турчака може бути провал ветеранів війни в Україні на праймеріз «Єдиної Росії» перед регіональними виборами. При цьому керівництво партії, включаючи самого Турчака, доклало максимальних зусиль для їхнього просування — військові автоматично отримували 25% голосів понад те, що вони набрали під час голосування.

Також, за словами джерел “Медузи”, на рішення Путіна відправити Турчака на Алтай могла вплинути “надто сильна активність” останнього в Петербурзі. Зокрема, він грав самостійну роль у місті та ставив своїх людей у ​​місцеві відділення «Єдиної Росії» та адміністрації муніципалітетів. «[Губернатора Петербурга Александра] Беглова напружувало, він доніс інформацію до президента», — стверджує співрозмовник видання, близький до влади міста.

Водночас, пише «Нова газета. Європа», Алтай, куди Путін «послав» Турчака, став місцем відпочинку підсанкційної еліти та вищих чинвоників. Тут збудували свої комплекси Ощадбанк, Газпром та АФК «Система». Але саме повернення Турчака в губернаторське крісло (у 2009-2017 роках він очолював Псковську область) може означати кінець його кар'єри у федеральній владі. У такому разі він увійде в історію як замовник жорсткого побиття журналіста Олега Кашина у 2010 році, після того, як Кашин назвав його у коментарях до ЖЖ «Сраним Турчаком».

Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97