Росіяни не можуть повернути валюту.
Московська біржа, яка потрапила під американські санкції, не зможе повернути клієнтам валюту, що застрягла на рахунках у Національному кліринговому центрі — «дочці» біржі, яка відповідає за реєстрацію угод на її ринках, пише The Moscow Times.
Валютні залишки в доларах США та євро, біржові торги якими було зупинено 13 червня, буде повернуто у російських рублях, повідомила біржа у четвер. Йдеться про валютне забезпечення, яке брокери зберігали на рахунках у кліринговому центрі, випливає із повідомлення біржі. Його повернуть рублями до 28 червня за так званим “центральним курсом” НКЦ на 13 червня, уточнює торговий майданчик: це 89,22 рубля за долар і 95,7974 рубля за євро.
Валюта, яку російські громадяни та компанії тримали на брокерських рахунках, може і не потрапити під блокування і, як наслідок, примусову конвертацію, пояснювала раніше біржа. Заблоковано виявилося приблизно 5% валютних коштів, оцінював «Цифра брокер». Компанія разом з іншими великими брокерами, включаючи «доньку» Райффайзенбанку, «Фінам» та БКС, 13 червня оголосила, що припиняє виведення доларів та євро з рахунків, який, утім, незабаром було відновлено.
За тиждень на біржі виникли проблеми з виведенням китайських юанів, повідомила в п’ятницю брокерська компанія «Сінара». Їхня причина — у санкціях проти біржі та НКЦ, пояснили в «Сінарі», додавши, що вводять тимчасові обмеження на юаневі операції для своїх клієнтів. Сама біржа запевнила, що операції з юанями «проходять у штатному режимі» і без затримок щодо списання та зарахування коштів.
Московську біржу 12 червня було внесено до «чорних списків» американського Мінфіну зі своїми ключовими розрахунковими структурами — НКЦ та Національним розрахунковим депозитарієм (НРД). Наступного дня на біржі зупинилися торги доларом США, євро та гонконгським доларом, а ЦБ почав встановлювати офіційні курси з операцій позабіржового ринку.
Де-факто єдиною іноземною валютою, доступною для торгів, залишився китайський юань. Але юаневі торги незабаром можуть бути зупинені, повідомляло Bloomberg джерело, близьке до ЦБ РФ. За його словами, китайські банки, які забезпечують такі угоди, найімовірніше, поступово згортатимуть операції з біржею через загрозу вторинних санкцій США.
Про це Інформує своїх читачів портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97