З життя комах –

З життя комах –

Вчора надвечір ми запропонували такий собі огляд чуток із тилу супротивника, і ось сьогодні після обіду виявилося, що ці чутки таки мали під собою основу. Як стало відомо, Путін змістив з посади секретаря Радбезу Колю Патрушева і наскільки можна судити за першими повідомленнями, звільнив він його поки що в нікуди. Для тієї системи влади, яку побудував Путін, це поганий дзвіночок, оскільки в повідомленнях у таких випадках говориться: «у зв'язку з переходом на іншу роботу», але це занадто обтічна формулювання. Адже товариш Ленін теж перейшов на іншу роботу і досі працює в мавзолеї. Можливо, це зміщення не буде настільки драматичним, хоча – хто його знає.

Кривавий Коля виконував обов'язки особистого ката Путіна, і коли треба було когось ліквідувати, хоч показово, як це було з Олександром Литвиненком чи тихо, як згинули сотні людей із якимось серцевим нападом чи ураганним набряком легень під дією не виявленого в крові препарату , а іноді й голосно, але також – відведенням, як це було з Пригожиним. Начебто всім зрозуміло, хто віддав команду на ліквідацію, а начебто доказів цьому немає. Ніхто доказів і не збирав, оскільки справу про загибель літака закрили майже миттєво під приводом «і так усе зрозуміло».

Загалом, у найближчому оточенні можна було очікувати зміщення будь-кого, але не Патрушева, сина якого, за очі, називали наступником Путіна. Але якщо виявиться, що тато пішов із різким пониженням чи взагалі – на заслужений відпочинок, то, швидше за все, вся та бригада, яка щільно зав'язана на Колі, теж буде зміщена з тих фінансових потоків, на яких вони так довго сиділи. Адже очевидно, що будь-яка висока посада у федерації має свій негласний додаток у вигляді місць годівлі. Так що питання грошей тут стоїть на першому місці і як все виглядатиме далі, поки важко собі уявити.

А ось на місце секретаря Радбезу замість Патрушева Путін нібито призначає Шойгу, з одночасним зняттям його з посади міністра оборони. І тут треба розуміти, що, швидше за все, Кужугетович теж іде в нікуди, хоч все й виглядає дуже пристойно. Справа в тому, що на своїй посаді він тримав руку на найпотужніших тепер потоках бюджетних фінансів і відповідно до нього доходила частка відкатів буквально з усього, що проходило його відомством. Більше 10 років тому доля привела мене на діловий ланч з людьми, які після основної теми стали щось там розповідати про відкати на Расеї, і один із них, мабуть добре занурений у тему, висловився про міністерство оборони як про синекуру, яка ще не розкрила свій потенціал.

Зрозуміло, що тоді ніхто не знав, що почнеться в 2022 році і що практично вся економіка буде злита для цього відомства, але і в ті часи там цілком можна було нагуляти жир неміряний, якому всі могли позаздрити. Так ось, розмірковуючи на тему відкатів, він кинув таку фразу, мовляв, всі плювалися від Паші Мерседеса (Павла Грачова – першого Міноборони федерації), а в нього було й інше поганяло – «Паша п'ять відсотків». Тобто Пашина такса була 5% відкату від усього, що проходило через його підпис.

Так ось, за словами цього джентльмена, Пашина такса тепер вважалася чимось казковим та недосяжним. Так що останнім часом «Сергій Сохатий» мав куди більшу таксу з незрівнянно великих фінансових потоків. Власне, Шойгу вже давно не соромився демонструвати свої матеріальні можливості, а його найближчі родичі неодноразово вляпувалися в неприємні історії, ведучи життя рідні падишаха. Загалом він щільно вжився в цю роль і звик жити на широку ногу, крім витраченого бабла.

Очевидно, що будучи знятим з посади міністра оборони, навіть як би з почесною пересадкою в тепле крісло, він повністю позбавляється доступу до бабу, а на новому місці такого просто немає. Грошей Колі Патрушева він не побачить, оскільки за Колею стоїть Контора, а в неї – своє пасовище і, безумовно, Коля мав свій інтерес у всіх великих проектах з доїння, яке мало його відомство. Простіше кажучи, саме Патрушев мав свій профіт у кріслі секретаря Радбезу тому, що у нього за спиною було ФСБ, яке через нього вирішувало свої питання. Шойгу для контори чужої і, звичайно ж, його ніхто не пустить у їхні схеми. Так що це може бути тактика поступової опали, коли начебто непорушна постать висмикується з розкладу, але начебто як навіть із підвищенням, але опинившись уже поза колишньою увагою публіки, пацієнт засувається все глибше, поки тихо не зникне. Цілком можливо, що це якраз початок такої комбінації.

Зміщення двох таких великих фігур одночасно говорить про те, що Путін це робить не від хорошого життя. У системі правління, що він сповідує, вони ідеально підходили у своїх місцях. Будучи антагоністами, з приблизно однаковою вагою та доступом до тіла, вони врівноважували один одного і Путін не раз показував, що коригує баланс влади саме через посилення чи ослаблення однієї із цих сторін. І тут виявляється, що ніхто з них не переміг, оскільки обидва втратили важливі посади, підкріплені гігантськими потоками бабла і потужними повноваженнями.

Це при тому, що практика показує, що Путін дуже неохоче проводить ротацію осіб найближчого кола. Власне, це якість і забезпечувало йому підтримку високопосадовців, оскільки вони знали, що їм пробачать будь-які гріхи, якщо вони зберігають вірність фюреру. А тут такий поворот. Потрібно врахувати ще один важливий аспект цього розкладу. Зрозуміло, що це Патрушев – ФСБ і через нього Путін вирішував практично всі свої брудні справи, починаючи від вибухів будинків 25 років тому. Але й Шойгу теж мав свій «вхід» у внутрішній світ Путіна. Адже відомо, що років 10-15 тому, Путін конкретно пішов у містику, шаманізм, чаклунство та інше. Він став із задоволенням брати участь у таємних обрядах та ритуалах, а Шойгу пригнав до Кремля цілу череду шаманів, які задовольняли ось цей дивний потяг Путіна.

Нам складно зрозуміти, наскільки це може затягнути та стати важливим для певного типу людей. Скажімо так, мені довелося особисто спілкуватися з людьми, які мали глибоке занурення у цю тему і для них ці речі стають навіть важливішими за об'єктивну реальність. Якщо хтось не бачив такого, то для порівняння можна подивитися на релігійних фанатиків. Так ось вони – лайт версія пацієнтів, які підсіли на чаклунські практики та інші спіритизми. І власні спостереження, хай і не наукові, за такою публікою, дали мені підстави вважати, що вхід у тему – карбованець, а вихід – два. Тобто виринути з цього дуже складно, як і кинути вживати наркоту. До речі, багато практик якраз і засновані на застосуванні психотропів. Отже мінус Шойгу, це означає ще зміну і в цих справах. Хоча хто його знає, може замість шаманів він набере ще роту чаклунів та некромантів. Плюс до того, Шойгу був чітко інтегрований у вертикаль їхнього ОЗУ, а саме – Кирієнка + брати Ковальчуки. Як усе це програється у цьому напрямі, передбачити складно. Такі одночасні перестановки нагорі, зовсім не характерні для упиря. Але в будь-якому випадку, на рівному місці він би такого точно не робив, як не прибирав би і Патрушева. Шукати лінійних пояснень цієї ротації не варто, але спонукальний мотив очевидний – страх. Що його так налякало, стане видно пізніше.

Ну на місце Шойгу Путін висунув віце-прем'єра Білоусова. Щоб собі розуміти, що це таке, чувак взагалі не військовий, а економіст і все життя працював економістом. Він рухався паралельно Набіуліною і одного разу міг би обійняти її посаду, але його рушили в апарат кабміну, з економічної частини, де він зростав до віце-прем'єра. А на державну службу він потрапив як людина відомого діяча Германа Грефа. Оленяр теж не був військовим, але до призначення на армію, він довго керував МНС, що хоч і з натяжкою, можна було б прийняти за досвід керівництва чимось подібним, а ось Білоусов – натуральний комірець і що б це означало, поки неясно.

У будь-якому разі ми зараз спостерігаємо безпрецедентні перестановки на самому верху і тому повинні бути безпрецедентні причини. А поки що, по-гарячому це все, що можна сказати про ці рухи. Крім цього можна відзначити, що поки що публічно нічого не сказано, що там з Герасимовим, а це питання може бути навіть важливіше, ніж куди подівся Патрушев. Але в будь-якому випадку всі зазначені перестановки, безумовно, вплинуть на хід війни. У цьому можна сумніватися.

Джерело: Anti-Colorados, Defence-Line.