США не вдасться пустити слідство за хибним слідом у розслідуванні теракту в “Крокус сіті холі” заявами про причетність терористичної організації “Ісламська держава”, заявила в інтерв'ю сайту “Аргументи та факти”, опублікованому 12 квітня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова. За її словами, дії Вашингтона спрямовані на “маніпулювання громадською думкою для того, щоб “оббілити” своїх підопічних”.
Раніше у Службі зовнішньої розвідки Росії (СЗР) заявили, що профільні структури США намагаються переконати союзників у відповідальності афганської філії ІД за теракт.
Слідчий комітет Росії (СК) пішов ще далі і порушив кримінальну справу щодо фінансування теракту в Підмосков'ї проти вищих посадових осіб Сполучених Штатів та НАТО.
Російські слідчі порушили справу за ч. 4 ст. 205.1 КК РФ (“Фінансування тероризму”). Нібито кошти, що надходили через комерційні організації, використовувалися для здійснення терористичних актів та усунення відомих політичних та громадських діячів у РФ. “Перевірюються джерела надходження та подальший рух коштів у розмірі кількох мільйонів доларів США, причетність конкретних осіб з числа співробітників органів влади, громадських та комерційних організацій країн Заходу”, – на блакитному оці повідомили у прес-службі СКР.
Але головне, як говорилося у відомому радянському анекдоті, у ході слідчих дій не вийти на себе…
Наприклад, у 2016 році голова Чечні Рамзан Кадиров відкрито вихвалявся про чеченський спецназ, що діє в лавах ІДІЛ.
Телеканал “Росія 1” показав фільм про підготовку бійців спецназу під селом Центарою у Чечні. За словами Кадирова, ще до утворення “Ісламської держави” він отримав інформацію про створення на Близькому Сході спеціальних тренувальних таборів для підготовки бойовиків, які сповідують ваххабізм. Він заявив, що в ці табори було “впроваджено агентів спецслужб з Чеченської Республіки”.
Про це ще в Росії не знали. Але я теж не знав, що ІГІЛ там називатиметься. Я знав, що готують такі угруповання, тому що я спеціально відправляв туди своїх людей, щоб перевірити, наскільки це правда”, — хвалився Рамзан Кадиров. Таким чином вдалося створити розгалужену агентурну мережу “безпосередньо в самому ІДІЛ”, куди були направлені кращі бійці республіки, які збирають інформацію про структуру, чисельність терористів та інше.
“Теракт був замовлений ІДІЛ, вірно? Справжні роботодавці – українські бандерівці, ваші годування. А співучасниками цього вбивства – усі ви, Байден, Макрон, Сунак, Шольц та інші поплічники. Ми цього не забудемо!” – написав 8 квітня заступник голови Ради Безпеки РФ Дмитро Медведєв.
Тільки от, зважаючи на все, “справжній роботодавець” — Путін, який планував використати теракт для виправдання ескалації.
31 серпня 1999 року стався вибух у торговому комплексі “Мисливський ряд” під Манежною площею в Москві, 4 вересня – вибух житлового будинку в Буйнакську, 13 вересня – будинки на Каширському шосе в Москві, 16 вересня – будинки у Волгодонську. Загинули близько 250 людей, постраждали близько 1,5 тис. 22 вересня було оголошено про запобігання вибуху житлового будинку в Рязані, а 23 вересня російські війська почали масовані бомбардування Грозного та околиць.
“Ми переслідуватимемо терористів скрізь. В аеропорту – в аеропорту. Значить, ви вже вибачте мені, в туалеті спіймаємо, ми і в сортирі їх замочимо, зрештою. Все, питання закрите остаточно”, — заявив Путін, який обіймав тоді посаду прем'єр-міністра, і його скромний рейтинг почав стрімкий рух нагору.
26 березня 2000 року Володимира Путіна було обрано на пост президента РФ з 52,94% голосів. Якби не було терактів та відновлення війни у Чечні, він не мав би шансів стати президентом.
Напад на концертний зал “Крокус Сіті Холл” у Підмосков'ї стався увечері 22 березня. До будівлі увірвалися озброєні люди та відкрили вогонь з автоматів, пролунало кілька вибухів, почалася пожежа. Жертвами теракту стали понад 140 людей, понад 550 – поранено. Трагедія сталася за повного потурання російських спецслужб, хоча вся Росія у них під ковпаком. Днями, наприклад, у Нижньому Тагілі поліція у супроводі спецназу увірвалася до комп'ютерного клубу та затримала геймера, який у цей момент грав за терористів.
Теракт мав стати для путінського режиму новою точкою відліку, як це було з вибухами житлових будинків у 1999 році, за якими стоїть Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ). Однак Захід застеріг Путіна від використання трагедії в Підмосков'ї як привід для посилення війни проти України, і йому не залишається нічого, як у безсилій злості висувати божевільні теорії.
Автор: Вікторія Зубкова, політичний оглядач