Як Росія використовує полонених проти Саміту світу

Як Росія використовує полонених проти Саміту світу

Російська пропаганда продовжує спроби дискредитувати Україну напередодні саміту світу у Швейцарії. Це вкотре вказує на те, наскільки цей саміт кісткою в горлянці стирчить у російського режиму.

Цього разу в Росії було запущено наратив про те, що українська влада відмовляється повертати українських полонених, обираючи із загальних списків якихось привілейованих.

Дивно чути подібне від країни, яка регулярно зриває переговори та домовленості щодо обміну полоненими чи тілами загиблих, але Росія вирішила зробити ставку зараз і на цю тему. Мовляв, як ви можете слухати цю країну з її формулою світу, якщо їм не потрібні їхні полонені!

Цікавим є й акцент на певній вибірковості у поверненні полонених, що натякає на улюблену тему російської пропаганди – корупцію та вибірковість. Особливо дико, але стратегічно вірно з позиції ворога, це звучить на тлі того, що на третій рік полону Росія відмовляється повертати полонених “азовців”, не дивлячись навіть на вихід руху “Free Azov” на міжнародний рівень. А чому не повертають? Нарратив росіян: А тому, що домовляються про обмін тих, за кого “проплатили”!

Фактично, блокуючи всі обмінні ініціативи та роблячи такі вкидання, Росія має на меті не лише зовнішню дискредитацію України перед самітом світу у Швейцарії, а й створення внутрішньої дестабілізації, у соціально-громадському середовищі.

Думаю, найближчими днями ми побачимо, як цей наратив спливатиме через сморід розпухлих консервних банок вітчизняної розфасовки в “міграції”, яких останнім часом вибухнуло чимало, але сморід, від яких триває досі і загострюється в унісон з появою нових російських наративів.

Очевидно, що на міжнародному рівні це не зашкодить Україні. Наші партнери володіють повною інформацією про те, скільки було запитів російській стороні про обміни і які були пропозиції, як і партнери знають, хто всі ініціативи блокував, блокує і буде блокувати. Оскільки для Росії полонені – не полонені, вони у розумінні Росії – заручники.

Але внутрішній інформаційний фон намагатимуться хитати. А тому стежимо за промовами.

Автор: Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач.