Атмосферні вітри та їх вплив на океанські процеси: Нові відкриття
Нове дослідження виявило несподівані способи, якими атмосферні вітри впливають на океанські вихори, формуючи погодні умови в океанах значно складнішими, ніж вважалося раніше.
Океани Землі, подібно до повітряних потоків, також мають свій власний метеорологічний режим, відомий як вихори – кругові течії води, які зазвичай сягають приблизно 100 кілометрів в діаметрі.
Нове дослідження, проведене на основі супутникових знімків та даних високороздільних кліматичних моделей вченими Рочестерського університету, спростовує старі уявлення і проливає світло на те, як атмосферні вітри взаємодіють з морськими погодними умовами.
Раніше вважалося, що вітри уповільнюють вихори, однак результати дослідження, опублікованого у Nature Communications, пропонують нову теорію, яка краще пояснює цю складну взаємодію.
Взаємозв’язок вітрів та вихорів
Зокрема, професор Хусейн Алуйє зазначає, що атмосферні вітри, які рухаються в напрямку з заходу на схід, здатні уповільнити вихори при зустрічі з ними, але можуть їх “енергетизувати”, якщо напрямок обертання вихорів збігається з напрямком вітру.
Між вихорами існують складні переплетення морських погодних процесів, відомі як напруги, які хоча й не так легко видно, однак становлять приблизно половину кінетичної енергії океану. Алуйє вказує, що вітри так само впливають на них, як і на вихори: вони можуть як сповільнювати, так і енергізувати ці рухи.
Дослідження також розкриває нові можливості для вдосконалення систем спостереження за океаном і поліпшення кліматичних моделей.
“Знання про нові енергетичні шляхи між атмосферою і океаном можуть допомогти вдосконалити способи передбачення погоди в океанах, що має практичне значення для рибальства та комерційних судноплавств“, – зазначив Шікхар Рай, один з авторів дослідження.
Перспективи подальших досліджень
У наступних дослідженнях команда планує вивчити, яку роль грають вихори у транспортуванні енергії між океанами та атмосферою. Це може відкрити нові горизонти у вивченні глобальних кліматичних процесів.
Нове дослідження показує, як важливо розуміти складні взаємозв’язки в природі, адже це знання не тільки підвищує рівень наукових знань, а й має практичні переваги для суспільства.
Вивчення впливу атмосфери на океанські умови допоможе і в побудові точніших кліматичних моделей, що в свою чергу дозволить більш ефективно реагувати на зміни клімату.
Раніше ми повідомляли, що Розширення тріщин у льодовиковому щиті Гренландії прискорюється через зміни клімату, застерігає дослідження
А також, що Вчені розшифрували найдавнішу збірку прогнозів місячних затемнень