Пекін має великі проблеми в економіці.
Китай, основний військовий союзник Росії, стикається з серйозними економічними проблемами, які влада країни намагається максимально приховати. Проте реальність однаково проривається назовні, показуючи невідповідність офіційним даним.
Дедалі більше економістів висловлюють сумніви щодо достовірності офіційних даних щодо стану економіки Китаю. Головний економічний оглядач Wall Street Journal Грег Іп стверджує, що протягом останніх двох років реальний приріст ВВП Китаю змінювався в межах 0-1,5%, вкрай низьких значень. При цьому офіційна статистика малювала близько 5% зростання. При цьому Китай має величезний борг, а також фінансову дірку і крах на ринку нерухомості.
Інакше кажучи, час для «повороту на Схід» російською владою вибрано найневдаліший з усіх можливих. Російський економічний аналітик Анатолій Несміян підкреслюєЩо Москва обрала найгірший для себе час, щоб лаятися із Заходом і стати сировинною колонією Китаю, що швидко гасне.
Експерти пророкують Китаю шлях, схожий з японським «втраченим тридцятиріччям», що характеризується дуже повільним економічним зростанням на рівні 0-1%, низькою інфляцією в межах 0-1% або навіть дефляцією, а також накопиченням значного боргу. На даний момент борг Китаю становить 320% ВВП, тоді як у Японії цей показник досягає 400%. Крім того, Китай уже випередив Японію за темпами зниження народжуваності: 1,03 дитини на жінку проти 1,2 у Японії.
Попереду Китаю також стоїть завдання подолання стрімкого старіння населення, що нагадує ситуацію в Японії.
Нинішнє становище Китаю дуже схоже на японське на початку «втраченого десятиліття», яке почалося з краху ринку нерухомості. Аналогічний обвал стався і на китайському ринку нерухомості. Проте існує одна важлива відмінність: Японія увійшла у тривалу рецесію як багата країна з подушевим ВВП понад $30 тисяч, тоді як Китай стикається з цією проблемою, маючи ВВП у душі всього $12 тисяч.
Ці економічні виклики можуть суттєво вплинути на стабільність Китаю та його позиції на світовій арені, що в свою чергу вплине на його союзників та глобальну економічну ситуацію.
Про це повідомляє видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97