Ціни на російське вугілля впали.
Експортні ціни на російське вугілля впали до мінімумів за 3 роки до $95 за тонну. Таким чином, з початку цього року ціна впала ще на 6%.
Більше того, експортні ціни в портах на Півдні та Північному Заході РФ виявилися ще нижчими ($72 за тонну, мінус 13% і $61 за тонну — мінус 14% з початку року), повідомляє dialog.ua.
Єдиними покупцями російського вугілля залишаються Індія та Китай. Уряд Китаю вирішив переглянути імпортне мито на коксівне та енергетичне вугілля, з 1 квітня було введено загороджувальні мита.
Падіння ціни на російське вугілля, очевидно, пов'язане з тим, що в Китай пішло вугілля з Австралії, на постачання якого було введено односторонню китайську заборону після того, як австралійська влада вимагала визнати Китай відповідальним за виникнення та поширення коронавірусу.
Чисто технічно імпорт вугілля з Австралії був «роздрукований» ще рік тому, тому ситуація для Китаю стала суттєво сприятливішою – він має можливість торгуватися та обирати.
Ситуація для Росії посилюється тим, що вугілля є досить неприємним товаром з погляду логістики. Як правило, назад вагони-хопери змушені повертатися порожніми, що подорожчає транспортування.
Для вугільних підприємств Росії, розташованих далеко від порту чи кордону, це стає проблемою: і дорого, і оборотність тари досить тривала.
Російський економічний аналітик Анатолій Несміян зазначає, що з огляду на тотальну, буквально колоніальну залежність до Китаю проблема зниження цін на російську сировину буде все більш актуальною.
«Китай як класична колоніальна держава прямо зацікавлений у диспаритеті цін на товари взаємної торгівлі – свої товари він продає максимально дорого, російська сировина бере гранично дешево. І особливо нічого не зробиш, оскільки перспектива зараз – або продавати до Китаю, або закриватися», – зазначає експерт.
Раніше повідомлялося, що російська компанія «АЕОН» має проблеми з вивезенням вугілля з родовищ на Таймирі: їй не вистачає балкерів для транспортування вантажів морем.
Про це Пише видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97