Україна змогла виробляти дешеві безпілотники в промислових масштабах, які керуються системами штучного інтелекту і досягають цілі навіть при глушенні сигналу GPS пристроями радіоелектронної боротьби (РЕБ) ЗС РФ. Модернізація БПЛА Збройних сил України стала можливою завдяки мікрокомп’ютерам, яких виробники налічують десятки тисяч одиниць. Коли оновлені зграї українських дронів піднімуться в повітря, йдеться у публікації Журнал The Wall Srteet.
Останні безпілотники, які бійці ЗСУ отримають журналісти, назвали “роботами-вбивцями, які ось-ось заповнять небо”. У статті розповідається про прибуття в Україну десятків тисяч модулів від американської компанії Auterion. Йдеться про мінікомп’ютери Skynode, завдяки яким безпілотники зможуть використовувати технологію штучного інтелекту (ШІ) і їм не заважатиме ворожа радіоелектронна боротьба, пояснили у WSJ. Аналітики видання зазначили, що Україна, завдяки цим дешевим модулям, зможе масштабувати виробництво оновлених БПЛА. Тим більше, що це може статися вже найближчим часом.
“Назріває ще більший прорив – автоматизовані дрони масового виробництва. (Вони) мають вийти на поле бою на початку наступного року”, – пояснюється у матеріалі.
Також зазначається, що є особливим проривом, який робить Україна. Нові модулі дозволяють виробляти набагато дешевші пристрої зі штучним інтелектом, ніж це було можливо раніше. Міні-комп’ютер коштує $15, стільки ж – мініатюрна відеокамера. На фото модуля з порталу breakingdefense ми можемо побачити, що мікрокомп’ютер розміром з палець.
Коли апарат “розміром з обідню тарілку” під керівництвом оператора потрапляє на російські позиції, він потрапляє під вплив засобів радіоелектронної боротьби. Після цього сигнал втрачається, а значить керованість: успішні тести зі старими системами були на рівні один до п’яти. Після інтеграції штучного інтелекту комп’ютер бере на себе керівництво до мети: ефективність становить дев’ять із десяти, запевняє WSJ.
В матеріалі пояснили, що зазвичай такі системи ШІ встановлюють на крилаті ракети. Однак українські фахівці створили програмне забезпечення, яке встановлюється на Skynode. Десятки тисяч новітніх українських дронів отримають комп’ютерний зір, який дозволить обійти глушіння GPS. Крім того, міні-комп’ютер має достатню потужність для управління роєм, пише видання.
Також WSJ розповіла про винаходи ЗС РФ щодо безпілотників. Серед іншого згадали про волоконно-оптичні котушки, які дозволяють уникнути глушіння радіосигналу, та БПЛА, які керуються комп’ютером.
Українські дрони – подробиці нових рішень
Відвідайте портал Auterion, щоб дізнатися про можливості мікрокомп’ютера та про те, на яких пристроях його можна використовувати. Зокрема, його можна встановлювати на такі дрони, як “коптер”, “крила”, наземна роботизована платформа, надводний дрон.
Про це повідомляє видання ЮА Обозрєватель.