Авіаційний експерт вказав на важливі нюанси.
Аеродром Бельбек у тимчасово окупованому Криму атакували у ніч проти 15 травня. Відомо про знищення двох літаків МіГ-31 та одного Су-27, а також про пошкодження МіГ-29. Насправді ця кількість може бути більшою.
Росіяни не змогли захистити Бельбек, адже за кілька днів до цього там було знищено комплекс С-400, тому аеродром та його об'єкти були без жодного прикриття. Про це «24 Каналу» розповів авіаційний експерт Богдан Долинце.
Росіяни не змогли захистити свою авіацію
Богдан Долинце зазначив, що кількість пошкоджених літаків може бути більшою, але сьогодні важко це оцінити. Можливо, якісь літаки можна буде відновити швидко, якісь не зазнали пошкоджень. Інші літаки могли бути на землі, мати нормальний вигляд, але при цьому бути суттєво пошкодженими, зокрема їх двигуни, системи управління, а їх відновлення може бути недоцільним.
«Чому росіяни не змогли захистити свою авіацію? Буквально за кілька днів до цього було знищено комплекс С-400, який там був. Фактично цей аеродром та його об'єкти були без жодного прикриття», – пояснив він.
Перекидання авіації – це процес, який вони використовували раніше у разі загрози. Але він має певні процедури підготовки, тому що досить складно одночасно зняти всі літаки і перевезти. Вони мають пройти обслуговування, бути заправленими.
Крім того, ці літаки також є одним із елементів системи протиповітряної оборони Росії. Вони виконують патрулювання. Усі літаки забрати з Бельбека вони не можуть.
Ефективність російської ППО
Авіаційний експерт наголосив, що ефективність ППО росіян не така висока, як би їм хотілося. Адже основа цієї системи – так звана радянська база. Фактично йдеться про виявлення та протидію великим об'єктам. Зокрема, бойовим літакам, винищувачам. Також про виявлення високошвидкісних об'єктів, як крилаті та балістичні ракети.
«Якщо ми говоримо про протидію дронам, то тут ситуація інша. Тому що ці старі радянські комплекси малоефективні проти таких цілей. З одного боку, вони частину цих цілей просто не здатні навіть виявляти. З іншого боку, вартість ураження такого дрона не порівнянно дорожче, ніж вартість боєприпасу, який може цей дрон вразити. Тому цілі обираються за пріоритетністю», – сказав Долинце.
У деяких випадках ворожі системи ППО, навіть коли бачать безпілотник, можуть просто по ньому не стріляти. Тому що дрон коштує 10 тисяч доларів, а ракета для його знищення коштує 200, 300 та більше тисяч доларів.
Крім того, якщо говорити саме про протидію дронам, то Росія має комплекси “Панцир-С”. Вони можуть протидіяти БПЛА, але цих комплексів вони дуже багато. Загалом йдеться про приблизно 100 одиниць. Їхні можливості також обмежені і дальністю, і можливостями виявлення окремих видів цілей.
Про це Інформує сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97