Лиха біда початок.
Відносини Вірменії та Росії переживають найважчий період з моменту поділу території Вірменії між кемалістською Туреччиною та ленінською РРФСР.
Серійна зрада Москвою своїх вірменських союзників – зокрема, через особисту ворожість Володимира Путіна, який жодного разу не зміг чесно виграти вибори, до Миколи Пашиняна, який отримав і підтвердив свій мандат на демократичних виборах – перетворилося на психічне захворювання.
Всю багатовікову любов Вірменії до Росії за останні три роки як корова злизала, у народі його давно називають «маленьким турецьким офіціантом», який чекає за дверима будь-яких переговорів Ердогана та Алієва.
Зрештою, перманентне обливання проносом Вірменії московськими телеведучими, чиї солдатики поставили світовий рекорд зі спринту, тікаючи з Арцаха, принесло свої плоди.
9 квітня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у ході виступу в парламенті закликав відмовитися від «історичної Вірменії» на користь «реальної Вірменії», говорячи у контексті Нагірного Карабаху.
«Історична Вірменія», за його словами, є гарантією довготривалої ворожнечі із низкою сусідніх країн. На це з усією неминучістю відреагували кремлівські Телеграм-смітники на кшталт BRIEF.
«Всі різні лади обговорюють відносини Росії з Вірменією. Навіщо Вірменія потрібна вірменському лобі у Росії зрозуміло. Незважаючи на те, що російські вірмени – давно корінний народ нашої країни, що століттями в ній живе (ще в Миконівському літописі оповідається про велику пожежу в Москві (22 липня 1390 р.), яка почалася від будинку «Авраама, якогось вірменина, і згорі дворів кілька тисяч»), вони демонструють зв'язок з колишньою радянською республікою Вірменією, заснованою в 1918 році і з містичною Вірменією, над якою височить гора Арарат (вірменськи, Масіс). А ось навіщо Росії, як стратегічному гравцеві, потрібна Вірменія – не зовсім зрозуміло».
Оскільки Вірменія Росії більше не потрібна, вона нарешті зібралася в ЄС і навіть в НАТО. Шлях цей непростий, тому що втрачено десять років після примусу до вступу в марну ЄАЕС, але лиха біда почала. На жаль, на території Вірменії все ще знаходяться, невідомо тепер навіщо, російські бази, чиї мешканці продовжують творити свавілля на території країни.
Так, нещодавно співробітники російської військової поліції викрали громадянина РФ Анатолія Щетіна (за іншою інформацією – Щетиніна), якого розшукували у Росії за відмову від військової служби. Про це повідомили правозахисники з Ванадзорського відділення Гельсінської цивільної асамблеї. Як розповіли вірменські правозахисники, Щетіна утримують на території 102-ї російської військової бази у місті Гюмрі та готуються відправити до РФ.
За словами голови Ванадзорського відділення ХДА Артура Сакунца, правозахисникам наразі невідомо, за яких обставин затримали росіянина. Правозахисники зазначають, що викрадення цього біженця порушує закони Вірменії.
Геворг Бурлінов, Newssky
Про це Інформує своїх читачів ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97