Це маленька перемога зростаючого ударного угруповання БПЛА України.
Україна 5 квітня завдала ударів по трьох російських авіабазах безпілотниками далекого радіусу дії. Атакам зазнали бази в Єйську, Курську та Енгельс-2 – відповідно за 100, 200 та 400 миль від лінії фронту в Україні.
Видання Forbes пише, що українське розвідувальне управління відзвітувало про пошкодження або, можливо, про знищення семи російських військових літаків. Український Центр оборонних стратегій нарахував вісім знищених російських літаків та вісім пошкоджених.
При цьому супутникові знімки підтверджують тільки один пошкоджений літак, і це рідкісний човен Бе-200 з реактивним двигуном. Новий транспортний та пошуково-рятувальний літак, який може запускатися та сідати на воду, перевозячи при цьому тонни вантажу.
Принаймні деякі з безпілотників, які вразили Єйськ, вибухнули на пероні на північно-східній околиці бази. Там російський флот припаркував кілька своїх літаків, включаючи турбогвинтові та реактивні транспортники, пару винищувачів-бомбардувальників «Сухий» та один із 30-тонних двомісних літаків Бе-200.
На супутникових знімках Planet Labs, зроблених після нальоту безпілотників, зафіксовано пошкодження Бе-200, у тому числі відсутню панель крила та витік палива.
Російський флот отримав свій перший Бе-200 всього чотири роки тому і, за повідомленнями, має на озброєнні три літаки, що доповнюють флот дуже старих гвинтових амфібій Бе-12, що швидко скорочується.
Можливо, пошкоджений Бе-200 можна відремонтувати, а може, його спишуть. У будь-якому випадку, це маленька перемога зростаючого ударного угруповання безпілотників України.
Слід зазначити, що Бе-200 може не бути військово-морським Бе-200. Це може бути літак заводу імені Берієва, який тримають на озброєнні для випробувань.
Берієв має завод у Єйську, де він будує великі літаки, включаючи Бе-200 і літак раннього попередження про ракетний напад А-50. Після того, як на початку цього року було збито кілька літаків А-50, які перебувають на озброєнні російських ВПС, у березні українці завдали удару по заводу імені Берієва – очевидно, сподіваючись знищити пошкоджений А-50 на його території.
Можливо, українські оператори безпілотників намагалися збити Бе-200, щоби позбавити російський флот цінного пошуково-транспортного засобу. Також можливо, що оператори знову цілилися у виробничі потужності заводу.
Незалежно від того, чи був літаючий човен метою або просто опинився на лінії вогню, її втрата – постійна або тимчасова – ще більше виснажує сильно поріділий Чорноморський флот Росії і сили, що підтримують його. Українські ракетні та безпілотні рейди та диверсії пошкодили або знищили чверть великих бойових кораблів флоту і кілька його літаків, включаючи один рідкісний човен, який замінити дуже важко.
Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97