І назвали безробітних «хробаками».
Депутат Законодавчої думи Томська Катерина Собканюк назвала безробітних росіян «хробаками на нашому тілі» та запропонувала відтворити для них трудові табори. Свою ініціативу вона підкріпила аргументом, що «це все ж таки було», а також тим, що є «маса людей», які нібито не хочуть працювати. The Moscow Times.
«На будівництві немає бетонників, зварювальників, арматурників, електриків. Особливо людей не вистачає взимку, коли потрібно прогрівати бетон. А зими маємо 6 місяців. Потрібно вживати якихось кардинальних заходів: ну не вистачає нам людей. Завтра ще більше не вистачатиме», — наголосила депутат.
Наприкінці минулого року зі схожою пропозицією виступила депутат заксобрання Алтайського краю Євгенія Боровикова, яка запропонувала відправляти до трудових таборів іноземних громадян, які порушили російські закони.
У лютому заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв закликав викривати росіян, які «шкодять країні», і відправляти їх до сибірських трудових таборів «на перевиховання».
Бажання російської влади відтворити трудові табори може бути пов'язане з тим, що через скорочення потоку мігрантів у Росії не вистачає дешевої робочої сили. Послаблення інтересу з боку трудових мігрантів до Росії може бути пов'язане з падінням курсу рубля та спробами російської влади завербувати приїжджих на війну проти України.
Тим не менш, російське керівництво поки не збирається створювати сприятливі умови для залучення в країну мігрантів. 25 квітня Володимир Путін, виступаючи на з'їзді РСПП, заявив, що одна з головних проблем, що стоять перед державою, — скорочення населення та найгостріший брак робочих рук — не має вирішуватися за рахунок міграції. При цьому президент РФ попередив, що найближчими роками РФ відчуватиме «об'єктивний дефіцит кадрів та кваліфікацій». Наступного дня секретар РБ Росії Микола Патрушев повідомив, що приїжджі нібито створюють терористичні та гуманітарні загрози, а також умови для розвалу РФ.
За даними Росстату, чисельність населення Росії до 2046 року скоротиться на 7,68 млн. осіб, або на 5,3% – до 138,77 млн. осіб. Кількість людей працездатного віку до цього часу зменшиться до 79,79 млн (проти 83,47 млн в даний час).
Про це повідомляє сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97