Колишнього співробітника Музею старообрядців і білоруських традицій імені Вєтки імені Шклярова, відомого екскурсовода Олександра Нікітіна засудили до позбавлення волі за звинуваченням в участі в акціях протесту. Це випливає з даних Гомельського обласного суду, де 22 листопада буде розглянуто апеляцію на рішення Залізничного районного суду, повідомляє “Флагшток”.
За даними правозахисників «Вясни», Аляксандра засудили наприкінці вересня за статтею про «грубе порушення громадського порядку» (ч. 1 ст. 342 КК). Вирок виніс Денис Кузенек, який став суддею лише кілька місяців тому: принаймні наприкінці травня 2024 року він ще був стажистом.
Раніше Кузенек багато років працював слідчим. За згадками у державних ЗМІ, у 2017 році він був начальником Гомельського районного відділу Слідчого комітету (РОСК), а щонайменше до початку 2023 року обіймав посаду голови Речицького РОСК та мав звання полковника юстиції.
Точний термін, на який був засуджений Олександр, правозахисникам невідомий. Раніше його притягували до кримінальної відповідальності за адміністративну статтю за підписку на “екстремістську” сторінку. Це сталося на початку травня. З тих пір його соціальні мережі не оновлювалися.
Передбачається, що Нікітіна спочатку затримали за “підписку”, а при перевірці телефону могли знайти фотографії з протестів 2020 року, що стало приводом для порушення кримінальної справи.
Олександра називали «легендою музею Вєтки», «моїм улюбленим екскурсоводом». Він з юності захоплювався краєзнавством, брав участь в експедиціях і колекціонував антикваріат, частину з якого купував за власні гроші.
Останнім часом Олександр не працював у музеї. Він був призваний до армії наприкінці 2022 року і після служби не повернувся до роботи. За словами Флагстаффа, незадовго до арешту він встиг попрацювати на державному телебаченні. До цього він неодноразово давав коментарі державним ЗМІ.
Апеляцію у справі Нікітіна в обласному суді розглядатиме голова колегії суддів Василь Бегун.
Про це Інформує своїх читачів ресурс UA-Obozrevatel.