З ними посварилася Марін Ле Пен і не лише.
Головний кандидат від німецької ультраправої популістської партії «Альтернатива для Німеччини» (АдГ) на європейських виборах Максиміліан Кра утримається від подальшої передвиборчої діяльності та негайно покине керівну раду партії, йдеться у заяві політика у середу. Про це повідомляє Бі-бі-сі.
Минулими вихідними в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica Кра заявив, що есесівці, головна воєнізована сила нацистів, «не всі були злочинцями».
Після кризової наради з вищим керівництвом АдГ Кра, щодо якої ведеться розслідування у зв'язку з підозрілими зв'язками з Росією та Китаєм, заявив, що залишить федеральний комітет партії.
«Останнє, що нам зараз потрібно, це дебати про мене. АдГ має зберегти свою єдність, – сказав Кра газеті Welt. — З цієї причини я більше не братиму участі у передвиборчій кампанії і піду з посади члена федерального комітету».
Багаторічний помічник Кра був нещодавно заарештований за звинуваченням у шпигунстві на користь Пекіна.
Кра та іншому кандидату від АдГ на європейських виборах, Петру Бистрону, також довелося зробити спробу спростувати звинувачення в тому, що вони брали гроші за поширення проросійської пропаганди на сайті Voice of Europe, що фінансується Москвою.
Проте німецькі прокурори розпочали попереднє розслідування щодо самого Кра у зв'язку з повідомленнями про підозрілі платежі, отримані з Китаю та Росії.
У середині травня німецька поліція обшукала офіси Бистрона в рамках розслідування справи про відмивання грошей та корупцію. Обшуки пройшли одночасно у берлінському офісі депутата, а також у Мюнхені та на іспанському острові Майорка.
Передбачувана причетність відразу двох високопоставлених політиків до просування іноземних інтересів навряд чи зіграє на руку АдГ, керівництво якої напередодні виборів активно намагається завоювати симпатії виборців, що вагаються.
Згідно з опитуваннями громадської думки, з початку року популярність партії знизилася з 20% до 16%.
Частково це пояснюється недавнім скандалом, у ході якого з'ясувалося, що партійні діячі АдГ були присутні на секретній нараді, де обговорювали можливість депортації людей ненімецького походження. Тоді по всій країні відбулися численні акції протесту.
Через кілька днів Бйорн Хекке, який очолює АдГ у німецькій землі Тюрінгія, був визнаний винним у свідомому використанні у своїй промові нацистського гасла.
Ще за кілька днів раніше суд ухвалив, що партія офіційно підозрюється в екстремізмі, надавши спецслужбам країни право продовжувати пильно спостерігати за її діяльністю, ретельно відстежуючи всі комунікації. Юристи АдГ обіцяли оскаржити це рішення.
Погані новини для АдГ на цьому не скінчилися.
У вівторок французька украй права партія «Національне об'єднання» оголосила, що «вирішила більше не засідати разом» із депутатами від АдГ у парламенті ЄС.
Лідер «Національного об'єднання» Марін Ле Пен у середу заявила, що її партія має розірвати відносини з АдГ, яка, за її словами, стала надто токсичним союзником напередодні європейських виборів у червні.
В інтерв'ю радіостанції Europe 1 Ле Пен звинуватила АдГ у тому, що та втратила управління і перебуває у підпорядкуванні у радикальних елементів усередині партії.
«Потрібно було терміново встановити санітарний кордон, – сказала Ле Пен. — Пекло йде від провокації до провокації. Зараз уже не час дистанціюватися, настав час порвати з цим рухом».
Партія самої Ле Пен нині показує хороші результати в опитуваннях і, як очікують аналітики, легко переможе центристську коаліцію президента Емманюеля Макрона на євровиборах у червні.
Ле Пен, за спиною якої вже три невдалі президентські кампанії, прагне провести «Національне об'єднання» у політичний мейнстрім, розраховуючи, що їй вдасться зайняти президентське крісло на виборах 2027 року.
Як свідчать опитування громадської думки, націоналістичні партії та євроскептики наберуть на європейських виборах рекордну кількість голосів. Наразі ультраправі в Європейському парламенті представлені Європейськими консерваторами та реформістами, яких за фактом очолює прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні, та групою «Ідентичність та демократія», на чолі якої стоїть «Національне об'єднання».
Про це Інформує ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97