Його затримали.
У Гомелі 17 квітня відбудеться судове засідання у кримінальній справі за порушення терміну заборони в'їзду до Білорусі. ПІБ обвинуваченого збігаються з даними гомельського спортсмена Анатолія Тихонова, якого засудили за продаж наркотиків на тривалий термін, але раптом опинився на війні в Україні у складі російських окупаційних військ. У соцмережі Тихонов оголошувався востаннє наприкінці січня. Знайомий Тихонова підтвердив «Флагштоку» його затримання.
Тихонов — родом із Росії, але жив і працював у Гомелі, маючи посвідку на проживання. Займався пауерліфтингом, брав участь у змаганнях, був кандидатом у майстри спорту. Працював у різних місцях, останнім часом – на підприємстві «САЛЕО-Гомель».
2018 року Тихонова засудили за продаж особливо небезпечних психотропних речовин у складі організованої групи на 15,5 роки колонії посиленого режиму. За даними ініціативи «Дзіке палявання», росіянин відбував покарання у колонії «Витьба». А у 2023 році раптом опинився на війні в Україні: він виклав на своїй сторінці у VK фото на тлі окопів у військовій формі без відмітних знаків.
Також він робив репост відео бою бригади «Північ-Z», створеної за Міноборони РФ. Невідомо, чи служив спортсмен саме у цій бригаді, але російське оборонне відомство, як і ПВК Вагнера, вербувало ув'язнених із в'язниць та колоній, повідомляло «Дзеркало». Імовірним виглядає варіант, що Тихонова, як громадянина Росії, передали цій країні для відбування покарання на батьківщині, а звідти він і вирушив на війну.
Пізніше росіянин викладав фото зі шпиталю з пов'язками на ногах. За всіма цими даними можна дійти невтішного висновку, що після отриманого поранення Тихонов закінчив свою участь у війні і вирішив повернутися до Гомель. Однак, судячи з тієї статті, за якою його судитимуть знову, разом із переведенням із білоруської колонії до російської одержав і заборону на в'їзд до Білорусі.
Суди за аналогічною статтею – не рідкісне явище. Росіян, які мали посвідку на проживання в Білорусі, але потрапили на злочини, висилають із країни, ставлячи заборону на в'їзд зазвичай на 10 років — такий термін зазначений у подібних кримінальних справах. Часто за порушення терміну заборони в'їзду до Білорусі карають арештом, але санкція статті передбачає покарання від штрафу до арешту на один рік.
Про це повідомляє сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97