У Росії починають закривати великі заводи.
Санкції Заходу продовжують тріпати російську економіку, завдаючи все більшої шкоди Москві. Російський металургійний гігант Норнікель ухвалив рішення закрити мідний завод у російській частині Арктики та побудувати новий у Китаї після відмови західних партнерів постачати деталі. Про це заявив генеральний директор компанії Володимир Потанін. Reuters.
Потанін заявив в інтерв'ю державному ЗМІ «Інтерфакс», що гірничодобувна компанія планує замінити мідеплавильні потужності на Надеждинському заводі в російській Арктиці новими потужностями в Китаї, починаючи з 2027 року.
Російський олігарх подав докладний звіт про те, як західні санкції блокують експорт сировинних товарів. Потанін підкреслив, що через санкції доходи Норильська обвалилися як мінімум на 15 відсотків з 2022 року, а саме, через низку труднощів, пов'язаних з міжнародними платежами, відмовами від поставок та ціновими знижками, а також через проблеми з планами. щодо скорочення забруднення сірчистим газом на мідних заводах.
За словами Потаніна, Путін уже підтвердив ці наміри. Це питання включене до порядку денного «російсько-китайських зустрічей» на найвищому рівні – явне посилання на заплановану поїздку Путіна для зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном наприкінці цього року.
Потанін сказав, що тиск санкцій змусив Норильськ “замислитися про правильний спосіб доставки наших товарів на ринок” і ухвалити рішення “перемістити їх туди, де вони споживатимуться, а кінцевий продукт продаватиметься як китайський”.
«Китайський товар набагато складніше піддати санкціям у Китаї, ніж російський, що постачається до Китаю», – додав він.
Потанін вважає, що новий план захистить експорт Норильська від зростаючого тиску США на фінансові операції з Росією.
«Розрахунки – одне з найжорсткіших місць навіть у дружніх юрисдикціях, вони не дають нормально працювати експортерам та імпортерам, – наголосив він. – Компанії необхідно уникнути ризику припинення операцій через проблеми з розрахунками».
Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97