Майже через три роки військова економіка Росії опинилася на межі. Основні види зброї практично вичерпані.
Про це пише видання Зовнішня політика.
“Оскільки Дональд Трамп повертається до Білого дому, з’ясування справжнього стану військової економіки Росії є важливішим, ніж будь-коли. Його радники вважають, що Україна має погодитися на мир на будь-яких умовах, оскільки Росія нібито здатна продовжувати війну протягом багатьох років. Однак детальний аналіз доказів спростовує це твердження”, – йдеться у матеріалі.
Російська економіка виявилася більш стабільною, ніж вважали аналітики. Після майже трьох років війни їй вдається обходити санкції, продаючи енергоресурси, тримаючи ситуацію під контролем. На перший погляд, у Росії все непогано: зростає ВВП, падає безробіття, розширюється оборонне виробництво.
“Незважаючи на ці досягнення, військова економіка Російської Федерації рухається в глухий кут. Очевидно, що Кремль приховує всю правду про економічні труднощі, спричинені війною та санкціями… РФ так і не змогла досягти темпів виробництва зброї, щоб компенсувати втрати на фронті. Вже зараз близько половини всіх артилерійських снарядів, які використовує Росія в Україні, надходять з КНДР”, – пише Foreign Policy.
За даними видання, російська армія неминуче зіткнеться з гострою нестачею снарядів вже у 2025 році.
Однією з найбільших проблем РФ є нестача танків та гармат. Їхні втрати на фронті величезні (близько 320 одиниць на місяць), а обсяги виробництва становлять лише близько 20 одиниць. Повне виснаження радянських запасів очікується і в 2025 році.
“Лише рішення Китаю надати барелі з власних запасів може запобігти барельній кризі в Росії”, – пише видання. Однак Пекін навряд чи піде на такий крок.
Аналогічна ситуація і з РФ з бронетехнікою. Російська армія втрачає на фронті в середньому 155 бойових машин піхоти на місяць, а випускає близько 17 одиниць.
Примітно, що закінчення війни не стане порятунком для Росії.
Якщо Кремль згорне війну зараз, це приведе країну до стрімкого економічного занепаду. З фронту повернуться фізично та морально скалічені воїни, які не зможуть реалізувати себе. Багато працівників військових заводів втратять роботу через скорочення виробництва, а це загрожує внутрішньою нестабільністю.
“Масштаби післявоєнної російської рецесії будуть катастрофічними, оскільки цивільна економіка Росії, особливо малий та середній бізнес, закрилася через війну… У післявоєнній Росії зморщений цивільний сектор не зможе окупувати військових та колишніх працівників військово-промислового комплексу”, – зазначає Foreign Policy.
Путін зіткнувся з дуже неприємною дилемою. З одного боку, він не може продовжувати війну через виснаження ресурсів, з іншого – не може її закінчити, оскільки це призведе країну до економічного та соціального колапсу.
Якщо Путін збереже високий рівень військових витрат після закінчення війни, це поховає економіку країни, РФ повторить долю розпався СРСР.
Є ще один дуже небезпечний варіант – продовження експансіоністської, агресивної політики без ведення великої війни.
Про це Інформує ресурс ЮА Обозрєватель.